Tomáš Sladký se raduje z úvodního gólu v zápase s Finskem.

Tomáš Sladký se raduje z úvodního gólu v zápase s Finskem. | foto:  wfc2010photos

Efektní gól, pak zbytečné vyloučení. Bylo to hloupé, řekl útočník Sladký

• 0
Helsinky (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - České florbalisty poslal do vedení efektním gólem mezi nohama a na konci semifinále dostal druhý cylindr pro nejlepšího hráče zápasu. Přesto útočník Tomáš Sladký na zápas s Finskem nebude mít příjemné vzpomínky. Po jeho vyloučení Finové srovnali a nakonec se trefili ještě pětkrát.

Tomáši, třicet minut jste s domácími favority hráli velmi dobrý zápas a pak se to zlomilo. Co se stalo?
Náš výkon v první půlce chci vyzvednout. Úvodní třetina byla skvělá, ve druhé jsme dostali laciné góly. Ale já se nechal hloupě vyloučit, bohužel oni to potrestali. Ale i 1:2 bylo dobré, bojovali jsme dál.

Vaše branka byla velmi efektní, zkoušíte to tahle často?
Milan Tomašík mi to tam skvěle posunul. Já věděl, že to můžu zkusit. Ani jsem pak neviděl, kam to spadlo.

Co vám v ten moment proběhlo hlavou?
Vzpomněl jsem si na zápas s Estonskem, kdy jsme dostali gól v první minutě a pak se trápili. Cítil jsem, že máme šanci se odrazit ke skvělému výkonu.

Co jste říkal atmosféře v hale? Konečně bylo plno, slyšet byli i čeští fanoušci.
My jsme se na ně strašně těšili, bylo super mít v rohu takový český ostrůvek. Fakt jsme si to užili, konečně byla pořádná atmosféra, předtím to tu bylo jak v divadle. Před plnou halou hraji o padesát procent lépe.

Byl pro vás zápas zvláštní i tím, že hrajete ve finské lize?
Některé hráče znám víc, proto jsem se chtěl vybičovat k maximálnímu výkonu. Jsem rád, že jsem dal ten gól, ale bylo to málo, měl jsem další dvě tři šance. Škoda, že se nám to nepovedlo víc zdramatizovat.