Martin Havlát (vlevo) a Kyle Brodziak slaví gól Minnesoty.

Martin Havlát (vlevo) a Kyle Brodziak slaví gól Minnesoty. | foto: AP

Útočníci Hejduk s Havlátem vystříleli svým týmům v NHL bodový zisk

• 7
Jak Milan Hejduk, tak Martin Havlát se v pátečních zápasech hokejové NHL dokázali gólově prosadit a oba zajistili svým celkům bodový zisk. Čeští útočníci se trefili shodně v 53. minutě, když Hejduk poslal do prodloužení zápas Colorada s Carolinou a Havlát pro změnu duel Minnesoty s Calgary. Páteční program však patřil gólmanům, když z šesti duelů hned čtyři vychytali čistá konta.

Pouze ve dvou z šesti pátečních zápasů NHL se brankář neradoval z čistého konta. Shodou okolností v obou duelech skórovali Češi, jenž figurují na elitních dvou příčkách produktivity našich krajanů v zámořské soutěži.

Konfrontaci Minnesoty s Calgary ozdobil Martin Havlát a souboj Caroliny s Coloradem pro změnu Milan Hejduk. Ve zbylých střetnutích se čistými konty blýskli Henrik Lundqvist z Rangers, Ryan Miller z Buffala, Roberto Luongo z Vancouveru a detroitský Jimmy Howard.

Hejduk vévodí svým krajanům v produktivitě i v gólech

BODOVÁNÍ ČECHŮ V NHL

1. Hejduk (Colorado, 25z., 28 bodů - 9+19)
2. Havlát (Minnesota, 25z., 25 bodů - 6+19)
3. Plekanec (Montreal, 24z., 24 bodů - 8+16)
4. Hemský (Edmonton, 21z., 18 bodů - 7+11)
5. Vrbata (Phoenix, 24z., 16 bodů - 6+10)
6. Krejčí (Boston, 17z., 16 bodů - 4+12)
7. Voráček (Columbus, 24z., 15 bodů - 5+10)
8. Eliáš (New Jersey, 24z., 15 bodů - 3+12)
9. Frolík (Florida, 23z., 13 bodů 4+9)
10. Židlický (Minnesota, 19z., 13 bodů - 3+10)

Nejlepší český hokejista v úvodu letošní sezony NHL se jmenuje Milan Hejduk. Opora ofenzivy Colorada prodala svou parádní formu i v pátek na ledě Caroliny, když v 53. minutě zařídila srovnání na 1:1.

Domácí v 45. minutě poslal do vedení produktivní nováček Jeff Skinner. Hejduk ovšem svým devátým zásahem sezony poslal utkání do prodloužení, ve kterém měli ovšem více štěstí Hurricanes. O výhře domácích v poměru 2:1PP rozhodl Brandon Sutter.

Svůj první start v dresu Avalanche po nedávném přestupu z Washingtonu absolvoval útočník Tomáš Fleischmann. Ve druhé formaci vedené Mattem Duchenem odehrál necelých sedmnáct minut čistého hracího času a jednou vypálil na branku Cama Warda.

To Hejduk zkoušel štěstí hned ve čtyřech případech, přičemž devátou trefou sezony se osamostatnil na čele tabulky českých střelců od Tomáše Plekance z Montrealu. Celkově si navíc připsal už 28. bod v 25. zápase.

Skinner si pohrál s obranou Colorada a ukončil bezbrankový stav duelu:

Havlát byl u dvou gólů Minnesoty

Český útočník Martin Havlát sice v posledních týdnech boduje téměř v každém zápase, jeho Minnesota se však výsledkově trápí. V pátek na domácím ledě utrpěla už čtvrtou porážku v řadě, celkem šestou z posledních sedmi startů.

Nad síly hokejistů Wild bylo naposledy Calgary, kterému výhru 3:2 po samostatných nájezdech zařídil útočník Rene Bourque. V řádné hrací době se oba celky rozešly za smírného stavu 2:2, když domácím zajistil alespoň zisk bodu zmiňovaný Havlát.

Devětadvacetiletý křídelní útočník v 53. minutě přidal k asistenci u první trefy svých barev vyrovnávající gól a zlepšil si tak průměr na bod na zápas, když ve svém 25. utkání sezony vyprodukoval shodně 25. bod. V kanadském bodování svých krajanů v NHL tak Havlát přeskočil montrealského Tomáše Plekance a figuruje na druhém místě za dlouhodobým lídrem Milanem Hejdukem z Colorada.

Rangers podruhé ve dvou dnech porazili Islanders

Křídelník Rangers Marián Gáborík (vlevo) uniká v newyorském derby. stíhá ho Blake Comeau z týmu Islanders.

Křídelník Rangers Marián Gáborík (vlevo) uniká v newyorském derby. Stíhá ho Blake Comeau z týmu Islanders.

Po čtvrteční výhře v přestřelce v poměru 6:5 se hokejisté Rangers radovali ze dvou bodů z newyorského derby proti Islanders i o den později, kdy uspěli pro změnu po výsledku 2:0.

Na čtvrté čisté konto sezony potřeboval brankář Henrik Lundqvist jen 17 zákroků. Jeho protějšek v brance Ostrovanů Dwayne Roloson čelil pro změnu 20 ranám, z nichž prošla za jeho záda pouze jediná. V 25. minutě využil přesilovku Rangers obránce Marc Staal. Na konečných 2:0 pak v čase 59:57 při power play hostí zvýšil Brian Boyle.

NY Rangers - NY Islanders 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
25. M. Staal, 60. B. Boyle. Střely na branku: 21:17. Diváci: 18.200.

Carolina - Colorado 2:1 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)
45. Skinner, 62. Sutter - 53. Hejduk. Střely na branku: 30:35. Diváci: 16.277.

Buffalo - Columbus 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)
6. Hecht, 15. Pominville, 33. Stafford, 56. Ennis, 60. Vanek. Střely na branku: 37:19. Diváci: 18.529.

Minnesota - Calgary 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
33. Bouchard (Havlát), 53. Havlát - 40. Giordano, 45. Tanguay, rozh. nájezd Bourque. Střely na branku: 22:32. Diváci: 17.130.

Chicago - Vancouver 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
32. Glass, 46. Ehrhoff, 56. H. Sedin. Střely na branku: 32:18. Diváci: 21.737.

Anaheim - Detroit 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
2. Franzén, 35. Holmström, 39. Cleary, 60. Filppula. Střely na branku: 41:29. Diváci: 15.173.