David Krejčí (vpravo) se raduje z gólu se spoluhráčem Milanem Lucicem. | foto: AP

Krejčí odehrál nejlepší zápas sezony. V akci byli Vokoun, Pavelec i Neuvirth

• 8
Dvěma góly a jednou asistencí navrch se blýskl bostonský útočník David Krejčí v utkání NHL s Tampou Bay. Český reprezentant tak přispěl k vysoké výhře svého týmu 8:1. V dalších čtvrtečních zápasech se v akci představili všichni tři naši gólmani. Výhru ovšem z trojice Tomáš Vokoun, Ondřej Pavelec, Michal Neuvirth neslavil ani jeden.

Po nedávném debaklu 0:6 od Washingtonu padli výrazným výsledkem hokejisté Tampy Bay také ve čtvrtek, když narazili na skvěle se prezentující Boston.

BODOVÁNÍ ČECHŮ V NHL

1. Hejduk (Colorado, 24z., 27 bodů - 8+19)
2. Plekanec (Montreal, 24z., 24 bodů - 8+16)
3. Havlát (Minnesota, 24z., 23 bodů - 5+18)
4. Hemský (Edmonton, 21z., 18 bodů - 7+11)
5. Vrbata (Phoenix, 24z., 16 bodů - 6+10)
6. Krejčí (Boston, 17z., 16 bodů - 4+12)
7. Voráček (Columbus, 23z., 15 bodů - 5+10)
8. Eliáš (New Jersey, 24z., 15 bodů - 3+12)
9. Frolík (Florida, 23z., 13 bodů 4+9)
10. Židlický (Minnesota, 18z., 13 bodů - 3+10)

Bruins, hrající druhý zápas ve dvou dnech po středečním triumfu 3:0 z ledu Philadelphie, se svým fanouškům předvedli vítězstvím 8:1.

První hvězdou střetnutí byl přitom vyhlášen David Krejčí, jenž zaznamenal tři body za dva góly a jednu asistenci.

Český centr Bostonu tak výrazně zastínil svého kanadského spoluhráče Marca Savarda nastupujícího na stejném postu. Kanadský tvořivý forvard si odbyl svou sezonní premiéru poté, co se již zbavil příznaků otřesu mozku.

Na vychytanou nulu proti Flyers skvěle navázal brankář Tim Thomas, jenž zneškodnil 37 střel Lightning včetně tří pokusů Stevena Stamkose.

Vyhlášený střelec počtvrté za sebou vyšel gólově naprázdno a s 21 zásahy již pouze sdílí prvenství mezi kanonýry NHL s famózně hrajícím Sidney Crosbym. Kapitán Pittsburghu navíc už dříve Stamkose předehnal i v produktivitě.

Crosby hattrickem ukončil vítěznou sérii Pavelce

Šest a dost. Po vytvoření nového klubového rekordu v podobě šesti vychytaných výher v řadě český gólman Ondřej Pavelec s Atlanou narazil poté, co byl nad jejich síly rozjetý Pittsburgh se skvělým Sidney Crosbym.

Kanadský útočník nasázel Pavelcovi čistý hattrick a zařídil Penguins těsnou výhru 3:2, díky čemuž si s celkovými 44 body z 27 zápasů upevnil prvenství v kanadském bodování soutěže a zároveň se vyrovnal mezi střelci s 21 zásahy Stevenu Stamkosovi z Tampy Bay.

Crosby se prosadil v 8., 25. a 31. minutě, přičemž bodoval počtrnácté za sebou a nasázel už druhý hattrick za poslední tři starty, celkově sedmý v kariéře.

"Musíme zůstat pozitivní. Soupeř je vítězné vlně a nám se poslední dobou taky daří. Ztratili jsme jen jeden zápas," narážel v rozhovoru Pavelec na ukončenou šestizápasovou vítěznou sérii Thrashers a naopak prodlouženou šňůru výher na osm duelů v podání Pittsburghu.

Neuvirth návrat do branky Washingtonu výhrou neoslavil

V úvodu sezony byl český gólman Michal Neuvirth jasnou jedničkou jednoho z ligových lídrů, týmu Washingtonu. Na konci listopadu jej však přibrzdily potíže s třísly a navíc se po návratu ze stejného zranění chytil jeho ruský kolega Semjon Varlamov, jenž Capitals vychytal čtyři výhry v řadě.

Ve čtvrtek Neuvirth nastoupil poprvé od 20. listopadu a 19 zákroky nezabránil porážce na ledě Dallasu. Domácí Stars své fanoušky potěšili po těsném výsledku 2:1, když českého brankáře překonali Mike Ribeiro a Brandon Segal.

Už v devátém navazujícím duelu nedokázal skórovat hvězdný Alexandr Ovečkin, jenž se v průběhu střetnutí zviditelnil soubojem s domácím Adamem Burishem:

Vokoun nezabránil další porážce Floridy

Hokejisté Los Angeles se během nevydařených dvou týdnů propadli v tabulce Západní konference o propastných deset míst. Ve čtvrtečním domácím zápase s Floridou si však dokázali poradit a po výsledku 3:2 si připsali dva body.

Panthers odehráli druhý duel ve dvou dnech, když ve středu padli s Anaheimem 3:5. V obou případech nastoupil v brance Tomáš Vokoun, který naposledy kryl 21 z 24 střel soupeře. Vítěznou branku do sítě karlovarského rodáka vsítil v 58. minutě elitní centr Kings Anže Kopitar.

Jedním ze dvou střelců Floridy byl český mladík Michal Řepík, pro kterého to byl první zásah v osmém startu v letošní sezoně. Celkově se radoval z gólu v NHL za poslední tři ročníky v šesti případech.

Edmonton ničí své kanadské soupeře

Po výhře na ledě Ottawy 4:1 a v domácím prostředí Montrealu 4:3 po prodloužení dobyli hokejisté Edmontonu také arénu Toronta, na které si vyšlápli dokonce výsledkem 5:0.

Dvěma zásahy se blýskla jednička posledního draftu Taylor Hall a gólman Nikolaj Chabibulin na vychytanou nulu potřeboval 33 zákroků.

Oilers uspěli, přestože jim v útoku opět scházel Aleš Hemský. Český technik v předchozím duelu s Montrealem nastoupil po třízápasové pauze a zazářil ziskem tří bodů (1+2). Souboj s Torontem však kvůli potížím s třísly raději vynechal.

Gáborík hattrickem ozdobil newyorské derby

Celkově jedenáct gólů přineslo čtvrteční newyorské derby, ve kterém Rangers uspěli nad Islanders 6:5. Velkou měrou se o výsledek zasloužil slovenský útočník Blueshirts Marián Gáborík, autor hattricku a jedné asistence. Za Islanders si dvě přihrávky připsal český zadák Radek Martínek.

Boston - Tampa Bay 8:1 (2:0, 2:1, 4:0)
11. a 41. Krejčí, 20. Seidenberg, 27. Lucic (Krejčí), 38. S. Thornton, 42. Ryder, 48. Recchi, 54. Wheeler - 36. Hedman. Střely na branku: 32:38. Diváci: 17 565.

Toronto - Edmonton 0:5 (0:1, 0:2, 0:2)
27. a 57. Hall, 4. Eberle, 40. Gagner, 58. Jones. Střely na branku: 33:19. Diváci: 19 465.

New Jersey - Montreal 1:5 (0:2, 0:3, 1:0)
49. Arnott (Eliáš) - 1. Gionta (Hamrlík, Plekanec), 2. Eller, 23. Pyatt, 29. Gomez, 30. Pouliot(Hamrlík). Střely na branku: 28:32. Diváci: 11 434.

Pittsburgh - Atlanta 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)
8., 25. a 31. Crosby - 7. Little, 39. Antropov. Ondřej Pavelec odchytal za Atlantu 59 minut, z 28 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 89,3 procenta. Střely na branku: 28:22. Diváci: 18 223.

Ottawa - San Jose 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)
41. a 47. Couture, 13. Marleau, 29. Braun. Střely na branku: 28:33. Diváci: 18 017.

Dallas - Washington 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
34. Ribeiro, 51. Segal - 51. Knuble. Michal Neuvirth odchytal za Washington 59 minut, z 21 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 90,5 procenta. Střely na branku: 21:38. Diváci: 13 943.

NY Islanders - NY Rangers 5:6 (1:2, 2:2, 2:2)
20. Konopka, 30. Moulson, 33. Schremp (Martínek), 53. Grabner (Martínek), 55. Comeau - 37., 44. a 55. Gáborík, 9. Christensen, 18. Callahan, 34. Prust. Střely na branku: 32:26. Diváci: 13 742.

Los Angeles - Florida 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)
11. Stoll, 43. Harrold, 58. Kopitar - 14. Řepík, 36. Booth. Tomáš Vokoun odchytal za Floridu 59 minut, z 24 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 87,5 procenta. Střely na branku: 24:26. Diváci: 17 720.