Russell Westbrook z Oklahomy  s míčem se snaží o zakončení přes hráče San Antonia Gary Neala a Antonia McDyesse (vpravo).

Russell Westbrook z Oklahomy s míčem se snaží o zakončení přes hráče San Antonia Gary Neala a Antonia McDyesse (vpravo). | foto: AP

Westbrook rozhodl pro Oklahoma City nevídané drama v New Jersey

• 78
Až třetí prodloužení muselo rozhodnout dramatický souboj mezi basketbalisty New Jersey a Oklahoma City. Jeho hvězdou byl hostující Russell Westbrook, který dovedl svůj tým k výhře 123:120.

New Jersey (6/13) - Oklahoma City (13/6) - 120:123 po 3. prodl.
(22:16, 27:28, 13:27, 31:22, 7:7, 10:10, 10:13)

Russell Westbrook zaznamenal 38 bodů, 15 doskoků a 9 asistencí a své velké představení završil tím, že ve třetím prodloužení nastřílel všech 13 bodů svého týmu - a Thunder nakonec i bez zraněného Kevina Duranta dokázali Nets udolat.

Jeff Green přidal osobní rekord 37 bodů a Thunder vyhráli dosud nejdramatičtější zápas sezóny. Nets vyrovnali skóre v koncovce 4.čtvrtiny trojkou Anthonyho Morrowa z devíti metrů, pak promarnili náskok 6 bodů v prvním prodloužení a 3 bodů čtyři a půl sekundy před koncem druhého nastavení.

REPORTÁŽ ZE ZÁPASU NEW JERSEY - OKLAHOMA CITY

Domácí Stephen Graham ale fauloval Greena při trojkovém pokusu a hosté si vynutili třetí prodloužení, v němž dominoval Westbrook. Za domácí zaznamenal Brook Lopez 28 bodů a 11 doskoků, Jordan Farmar nastřílel osobní rekord 28 bodů a přidal 9 asistencí, když nahradil v základní pětce zraněného Devina Harrise. Morrow nastřílel 25 bodů.

Další zápasy:
Houston - LA Lakers 109:99
Kevin Martin nastřílel 22 bodů, Shane Battier nastřílel 11 ze svých 17 bodů v posledních 3 minutách a Rockets prodloužili trápení obhájců titulu. Lakers prohráli poprvé od roku 2007 čtyři zápasy v řadě.

Luis Scola zaznamenal 14 bodů a 9 doskoků, Jordan Hill a Chase Budinger přidali po 10 bodech. Za hosty nastřílel Kobe Bryant 27 bodů, Lamar Odom přidal letošní maximum 25 bodů a 11 doskoků, ale nedal ani bod v poslední čtvrtině.

ZÁVĚR ZÁPASU HOUSTON ROCKETS - LA LAKERS

LA Clippers - San Antonio 90:85
Blake Griffin zaznamenal 31 bodů a 13 doskoků, Eric Gordon přidal 21 bodů a Clippers ukončili sérii 18 (!) porážek proti San Antoniu v řadě. Uzdravený Baron Davis zaznamenal 7 bodů a 10 asistencí, Clippers mají nejhorší bilanci v lize 4/15, přesto porazili dvakrát lídra ligy (New Orleans Hornets a San Antonio)

Spurs prohráli teprve podruhé z posledních 16 zápasů, George Hill za ně nastřílel 17 bodů a Manu Ginobili 15. Tim Duncan ale po svém včerejším triple-doublu zůstal jen na 8 bodech. Spurs prohráli vůbec poprvé venku (8/1), celkově mají bilanci 15/3.

Chicago - Orlando 78:107
Jameer Nelson nastřílel 24 bodů a Magic naprostou dominancí pod košem pokazili premiéru uzdraveného Carlose Boozera v dresu Bulls. Boozer vynechal všechny přípravné i prvních 15 zápasů sezóny kvůli "nebasketbalové" zlomenině ruky.

Během zápasu působil dost zakřiknutě a zaznamenal jen 5 bodů a 2 doskoky za 22 minut. Za hosty nastřílel Vince Carter 22 bodů, náhradník Brandon Bass 17 a Nelson zaznamenal 9 asistencí.

Za domácí nastřílel Joakim Noah 16 bodů za 25 minut, ale nedoskočil ani jeden míč. V tabulce doskakovačů ligy je přitom na druhém místě s průměrem 13,2 na zápas.

Boston - Portland 99:95
Ray Allen sice minul svých prvních 5 trojkových pokusů, ale v pravou chvíli se trefil - 11 sekund před koncem pojistil těsné vítězství domácích. Boston vyhrál už popáté v řadě, naopak trápící se Blazers popáté za sebou prohráli.

Paul Pierce nastřílel 28 bodů, Kevin Garnett přidal 17 bodů a 8 doskoků a Rajon Rondon 10 bodů a 10 asistencí. Celtics vedli už 96:80, ale Blazers odpověděli šňůrou 15:0 a 42 sekund před koncem snížili na rozdíl jediného bodu. Pierce dribloval až do konce limitu na útok a pak přihrál Allenovi, který trefil trojku z rohu. Za hosty nastřílel Wesley Matthews 23 bodů a Andre Miller 20.

Miami - Detroit 97:72
LeBron James nastřílel 18 bodů, Dwyane Wade a Chris Bosh po 16 a Heat nedali Detroitu výbornou obranou žádnou šanci - povolili mu jen 9 bodů ve třetí čtvrtině. Teď už Heat míří k dnešnímu utkání napjatě očekávánému souboji v Clevelandu.

Juwan Howard nastřílel 12 bodů, Eddie House 10, za hosty zaznamenal Greg Monroe 15 bodů, ale ani jeden hráč základní pětky se nedostal do dvouciferných čísel.

Dallas - Minnesota 100:86
Shawn Marion nastřílel 16 bodů a náhradníci Mavs výrazně pomohli k tomu, aby Dallas vyhrál už sedmý zápas v řadě. Tyson Chandler doskočil ve třetí čtvrtině 14 míčů a vytvořil nový rekord klubu, celkem doskočil 18 míčů.

J.J.Barea nastřílel 14 bodů, Jason Terry 12 a náhradníci Mavs přestříleli své protějšky z Minnesoty 59:32. Mavs hráli 6.zápas během devíti dnů a nechali hodně odpočívat základní opory. Dirk Nowitzki a Caron Butler nastříleli po 10 bodech.

Denver - Milwaukee 105:94
Nene nastřílel 24 bodů, Nuggets přežili vyloučení Carmela Anthonyho ve třetí čtvrtině a vyhráli už posedmé v řadě. J.R.Smith zaznamenal 20 bodů a 10 doskoků, Chauncey Billups nastřílel 16 bodů a Nuggets porazili jediný tým, který s nimi vloni vyhrál vzájemnou sérii (2:0).

John Salmons nastřílel za hosty 21 bodů, Corey Maggette přidal 17 bodů a Larry Sanders s Brandonem Jenningsem po 14 bodech. Anthony nastřílel 14 bodů, ale necelé 3 minuty před koncem 3.čtvrtiny byl vyloučen za příliš vehementní protesty proti neodpískanému faulu.

Utah - Indiana 110:88
Deron Williams zaznamenal 24 bodů a 16 asistencí a zářil především v první čtvrtině, v níž domácí nastříleli 35 bodů. Jazz vyhráli 7 zápasů za sebou a vylepšili svou bilanci na 15/5.

Za hosty nastřílel Darren Collison 16 bodů, Roy Hibbert a Brandon Rush přidali po 15 bodech. Pro Pacers skončila série 4 výher za sebou.

Toronto - Washington 127:108
DeMar DeRozan nastřílel 20 bodů, Andrea Bargnani a Sonny Wemms přidali po 18 bodech a Toronto nastřílel své letošní bodové maximum. Leandro Barbosa a Jerryd Bayless nastříleli po 16 bodech, pro Baylesse je to letošní maximum.

Jose Calderon zaznamenal 11 bodů a 8 asistencí a Raptors vedli až o 27 bodů. Důrazně tak oplatili hostům porážku z poloviny listopadu. Raptors měli úspěšnost střelby 58% z pole, nejvyšší v sezóně.

Wizards prohráli počtvrté za sebou a spolu s Clippers jsou jediným týmem ligy, který ještě nevyhrál venku (0/9). JaVale McGee nastřílel 21 bodů.

Atlanta - Memphis 112:109
Al Horford nastřílel 20 bodů a Hawks udolali Memphis i bez Joea Johnsona, kterého čeká operace lokte a bude chybět 4-6 týdnů. Šest hráčů domácích nastřílelo dvouciferný počet bodů, své maximum v dresu Hawks si na 16 bodů vylepšil náhradník Josh Powell.

Memphis prohrával 5 minut před koncem jen o bod, ale Mike Bibby (autor 15 bodů) trefil tři klíčové trojky, tu poslední 17 sekund před koncem, když Horford a Josh Smith předtím doskočili důležité míče v útoku. Hawks vyhráli počtvrté v řadě.

Za Memphis nastřílel Rudy Gay 23 bodů, včetně trojky a dalšího koše v posledních 10 sekundách.

New Orleans - Charlotte 89:73
David West nastřílel 22 bodů a Hornets se po dvou prohrách za sebou znovu blýskli vynikající obranou. Emeka Okafor zaznamenal 14 bodů a 13 doskoků, Chris Paul přidal 14 asistencí a Trevor Ariza s Williem Greenem nastříleli po 10 bodech.

Bobcats zaznamenali jen 4 body během posledních 9 minut a Hornets vyhráli závěr zápasu 18:4. Do té doby byl zápas vyrovnaný a šestnáctkrát se v něm měnilo vedení. West nastříleli v druhé půli 15 bodů.

Gerald Wallace byl nejlepším střelcem hostů s 18 body, Boris Diaw a D.J.Augustin přidali po 13 bodech. Bobcats prohráli podruhé za sebou.

New Jersey - Oklahoma City 120:123 po 3. prodloužení