Radost hokejistů Edmontonu. Gól slaví Taylor Hall a Tom Gilbert . | foto: AP

Edmonton i bez Hemského zdolal Colorado, Hejduk jednou asistoval

• 0
V den, kdy se v USA slaví Den díkůvzdání, se program hokejové NHL zúžil pouze na jediný duel. Kanadský Edmonton v něm na domácím ledě porazil Colorado těsně 3:2 gólem mladíka Taylora Halla z poslední minuty. Oilers se v zápase museli obejít o služby zraněného Aleše Hemského, do sestavy se však vrátil bek Ladislav Šmíd. Za hosty si jednou asistencí Milan Hejduk upevnil vedení v produktivitě svých krajanů.

V Kanadě se Den díkůvzdání slavil už 11. října, přičemž v USA takto činili 25. listopadu. Ve čtvrtek se tak ve většině měst NHL nehrálo. V akci se představili pouze hokejisté Colorada, kteří zavítali na kanadský led do Edmontonu.

BODOVÁNÍ ČECHŮ V NHL

1. Hejduk (Colorado, 22z., 24 bodů - 7+17)
2. Plekanec (Montreal, 20z., 21 bodů - 8+13)
3. Havlát (Minnesota, 20z., 17 bodů - 3+14)
4. Hemský (Edmonton, 20z., 15 bodů - 6+9)
5. Vrbata (Phoenix, 21z., 14 bodů - 6+8)
6. Voráček (Columbus, 20z., 14 bodů - 5+9)
7. Eliáš (New Jersey, 22z., 14 bodů - 3+11)
8. Frolík (Florida, 19z., 13 bodů 4+9)
9. Krejčí (Boston, 14z., 12 bodů - 2+10)
10. Fleischmann (Washington, 22z., 10 bodů - 4+6)

Domácí Oilers nastoupili bez svého ofenzivního tahouna Aleše Hemského. Ten si ve středu na tréninku poranil nohu.

V sestavě ovšem přivítali jiného Čecha, když se po čtyřzápasové pauze vrátil do zápasového zatížení Ladislav Šmíd.

Čtyřiadvacetiletý obránce se zbavil příznaků otřesu mozku, jenž mu přivodil nesportovní atak Seana Averyho z Rangers.

Edmonton zvládl skvěle nástup do utkání, když po gólech z 2. a 4. minuty v podání Gilberta Brulea a Andrew Coglianoa rychle odskočil do vedení. Colorado nicméně v dalším průběhu srovnalo krok.

Už v zahajovací třetině snížil Kevin Shattenkirk za asistence Milana Hejduka, který si tak svým 24. bodem upevnil pozici lídra mezi Čechy v NHL, a vyrovnání na 2:2 hostům trefil v 24. minutě centr Matt Duchene.

Taylor Hall z Edmontonu (vlevo) padá po støetu s Danielem Winnikem z  Colorada.

Taylor Hall z Edmontonu (vlevo) padá po střetu s Danielem Winnikem z Colorada.

Smírný stav vydržel až do času 59:31, kdy potřetí v utkání rozvlnil síť za zády hostujícího gólmana Petera Budaja nováček Taylor Hall. Jednička posledního draftu zaznamenala svou pátou branku sezony.

Oilers tak uspěli podruhé z posledních tří startů, celkově však teprve pošesté z úvodních 21 zápasů letošního ročníku a nadále zůstávají na poslední příčce Západní konference.

Colorádský David Jones připravil Šmídovi pěkně ostré přivítání po návratu z marodky:

Výsledek:

Edmonton - Colorado 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)
2. Brule, 4. Cogliano, 60. Hall - 6. Shattenkirk (Hejduk), 24. Duchene. Střely na branku: 24:37. Diváci: 16839.