Liberečtí fotbalisté se radují z gólu, který vstřelil Michal Breznaník | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

Domácí mužstvo přehrálo nováčka rozdílem třídy: Liberec - Ústí 3:0

• 22
Liberečtí fotbalisté měli po celý zápas velkou územní i herní a kromě gólů si připravili spoustu další šancí. V duelu 17. ligového kola porazili domácí ústeckého nováčka rozdílem třídy 3:0.

on-line

utkání jsme sledovali minutu po minutě

V prvním poločase se střelecky prosadil Breznaník. Po přestávce nejprve skóroval třiatřicetiletý veterán Nezmar a poté předvedl parádní kousek Bosančič.

Tento srbský reprezentant do 21 let nejdřív obešel ústeckého brankáře, vzápětí obelstil i obránce Janů a pohodlně míč dopravil do prázdné branky.

Liberecký kouč Petr Rada za čtyři zápasy, co je u mužstva, třikrát vyhrál - na Slovácku, s Hradcem Králové a s Ústím - a remizoval v Plzni.

Domácí povzbuzení sedmi získanými body v posledních třech zápasech začali rychle bušit do ústecké obrany, která je vůbec nejhorší v celé soutěži. A s libereckými útoky měli hodně starostí i ústečtí zadáci Polák s Janů, kmenoví hráči domácího Slovanu.

Utkání Liberec versus Ústí nad Labem ve videoreportáži

Ústí se sice nesnížilo k destruktivní obranné taktice, ale jeho nedůsledně
dotažené akce domácím mnoho problémů nenadělaly. Mnohem rušněji bylo před ústeckou brankou.

Hostující brankář Buček se činil a byl bezmocný až devět minut před poločasem. Po střele Gebre Selassieho do břevna nedůrazný ústecký záložník Doležal nechal příliš prostoru Breznaníkovi a slovenský středopolař poslal míč prudkou střelou levačkou do brány.

V 62. minutě se Breznaník ukázal jako nahrávač: po jeho rohu se do míče opřel hlavičkou Nezmar a uklidnil Liberec druhou brankou.

Uklidněný Liberec definitivně získal vládu nad zápasem. Šest minut po
Nezmarově trefě ukázal velkou parádu srbský záložník Bosančič. Po rychlém kontru a Keričově nahrávce obešel gólmana Bičíka, chladnokrevně se vyhnul i dobíhajícímu Janů a skóroval.

Pro Ústí mohlo být i hůř, když ve velkých šancích selhali Nezmar se střídajícím Váchou. I tak domácí fanoušci zřejmě svým hráčům odpustili špatný začátek soutěže a vyprovodili je do kabin skandovaným aplausem.

"Základ úspěchu byl zase v dobré obraně, ze čtyř posledních zápasů jsme dostali jediný gól z penalty. Toho si cením," uvedl liberecký kouč Rada. "Ale zápas měl z naší strany kvalitu i v útoku, často jsme se pokoušeli o zakončení."

Poražený kouč Svatopluk Habanec vystoupení svých svěřenců komentoval slovy:

"Začátek zápasu nebyl tak strašný, jako jeho další průběh a výsledek. Nespokojený jsem hlavně s naším nedůrazem. První branka naznačila, kam se zápas bude ubírat, a po druhém gólu bylo o naší prohře rozhodnuto definitivně."