Jablonecký útočník David Lafata se raduje z gólu | foto: Ota Bartovský, MAFRA

Ani skvělý závěr na body nestačil: Jablonec - Olomouc 3:2

• 215
Krutou porážku 2:3 zažili v Jablonci fotbalisté Olomouce. Zprvu to vypadalo na nepříjemný výprask, když prohrávali už o tři góly, ale těsně před koncem vstřelili dva góly. Vyrovnat už ale nedokázali.

Utkání Jablonec versus Olomouc ve videoreportáži

Olomouci pomalu dochází dech. Po skvělém startu do sezony nabírá ztrátu na vedoucí Plzeň. V posledních sedmi zápasech počtvrté prohrála.

ON-LINE

Svěřenci trenéra Psotky se tak musí smířit s tím, že boj o titul se jich nejspíš týkat nebude. Naopak mohou mít problémy s uhájením třetí příčky, protože Jablonec na ně ztrácí už jen bod.

"Cítím křivdu, ale utkání budu hodnotit až se podívám na video,
dřív ne. Vyčítat budu hráčům šance," řekl olomoucký trenér Psotka na tiskové konferenci.

Jablonečtí zaznamenali v posledních šesti zápasech včetně středečního
pohárového duelu s HFK Olomouc devatenáct branek a střeleckou formu záhy potvrdili i proti dalšímu hanáckému soupeři. Ten jim k tomu ovšem výrazně pomohl. V páté minutě pronikl Lafata do vápna, kde ho zatáhl za dres Dreksa, a sám faulovaný umístěnou ranou otevřel skóre.

Olomouští nerezignovali a vypracovali si několik šancí, které ovšem brankou neskončily. Na druhé straně ve 24. minutě vychytal Pekharta Drobisz.

Míč častěji držela Olomouc a ve 34. minutě mohl vyrovnat Šultes, kdyby z úhlu nenapálil jen gólmana Špita.

Po pauze Olomouc navázala na hru z první půle. V 53. minutě dostal do běhu krásnou přihrávku Petr, ale se Špitem přehodil i břevno a domácí opět trestali.

Pekharta v šestnáctce srazil Vepřek a Lafata z penalty znovu nezaváhal.

O chvíli později přidal rozhozeným hostům třetí úder po Kovaříkově přihrávce ve formě hrající Pekhart, který si připsal jedenáctý gól v sezoně a potvrdil pozici elitního ligového kanonýra.

Konec zápasu se pak dlouho dohrával v klidném tempu, poslední minuty ale přinesly Jablonci nečekané starosti. Nejprve korigoval Hubník, jenž se tak jedenáctou trefou v ročníku dotáhl na nejlepšího střelce Pekharta, a
za chvíli snížil na rozdíl jediné branky hlavou Šultes.

"Mrzí mě, že jsme lehce inkasovali, i když to byly góly, které výsledek jen kosmeticky upravily," uvedl domácí trenér Komňacký.