RADOST. Bohemians 1905 se mohou radovat z výhry. Ilustrační foto

RADOST. Bohemians 1905 se mohou radovat z výhry. Ilustrační foto | foto: ČTK

Střelec ve formě, ošklivá zranění a vyloučení: Bohemians 1905 - Hradec 1:0

• 10
Fotbalisté Bohemians 1905 porazili v 16. kole první ligy nováčka z Hradce Králové 1:0. Jedinou branku zápasu vstřelil ve druhém poločase útočník Škoda, který se trefil počtvrté z posledních pěti zápasů.

Utkání Bohemians versus Hr. Králové ve videoreportáži

"Před zápasem v Teplicích jsme se propadali k sestupovým příčkám, teď jsme na tom mnohem lépe, protože devatenáct bodů ze šestnácti zápasů je dobrý počin. Ale úplně klidní pořád být nemůžeme," řekl Hoftych, trenér Bohemians.

I když šlo o zápas týmů ze středu tabulky, hráči duel pořádně vyhecovali. K vidění tak byly tvrdé souboje a nevybíravé slovní přestřelky.

Z toho ovšem vyplynula i ošklivá situace z 66. minuty. Po srážce zůstali ležet na trávníku domácí Nešpor a hradecký Hájovský. Prvně jmenovaný odnesl souboj zraněním kotníku, který si po pádu nepříjemně zkroutil pod oběma těly. Ten samý kotník měl přitom před časem operovaný. V nemocnici dali Nešporovi nohu do sádry, o další léčbě se rozhodne do týdne.

Hradecký Hájovský vyšel ze souboje s roztrženou hlavou. Oba tak museli okamžitě střídat.

ON-LINE

Ke zranění nebylo daleko ani o chvíli později, když domácí Hartig nebezpečně zajel do brankáře Lindra, jenž už měl v tu chvíli míč pod kontrolou. Útočník Bohemians za to dostal druhou žlutou kartu a byl vyloučen.

Fanoušci Bohemians museli být zklamaní. Jejich tým sice před týdnem přivezl první venkovní výhru v ročníku z Teplic, ale tentokrát se mu dlouho nedařilo.

Při pohledu na hru Bohemians se nezdálo, že by chtěli odčinit dva týdny
starý nezdar se Spartou, který byl jejich premiérovou prohrou v Edenu.
Hradecký brankář Lindr, jenž dostal šanci po pěti zápasech, zůstával dlouho bez práce, protože ofenziva Bohemians vypadala neškodně.

Nováček působil vyzrálejším dojmem, hlavně šikovný útočník Pilař,
přezdívaný hradecký Messi, vnesl do šedi utkání několik jiskřivých momentů, ale Východočeši v 62. minutě doplatili na první velkou chybu v obraně.

Po spolupráci útočných hrotů Bohemians Hartiga a Škody se prosadil druhý jmenovaný a po centru ze strany poslal hlavičkou domácí do vedení. Čtyřiadvacetiletý forvard dal svůj čtvrtý gól v posledních pěti utkáních a dokázal svoji nepostradatelnost pro zelenobílé barvy.

Zápas hned získal větší náboj, po hříchu ale hlavně kvůli řadě ostrých zákroků.

Závěr patřil Hradci. Nejprve zahrozili někdejší hráči Bohemians Pávek s Kocourkem, jejichž ostré rány jen těsně minuly domácí branku. V poslední minutě se dopředu vydal i brankář Lindr, v pokutovém území si dovolil i kličku, ale obránce Wozniak zakončil akci střelou nad branku a odmítl tak vyrovnání.

"Musím být nespokojený. Protože abychom uspěli a mohli myslet na
body, musíme aspoň trefit branku, což se dnes v podstatě nepovedlo. Přitom šancí jsme měli víc než za posledních několik zápasů dohromady," huboval hradecký kouč Kotal.