Detroitský Justin Abdelkader (vlevo) je atakován obráncem Derekem Morrisem z Phoenixu. | foto: AP

Hanzal gólem pomohl Phoenixu k zisku bodu z ledu Detroitu

• 4
Stejně jako v sedmizápasové bitvě úvodního kola posledního play-off byli hokejisté Detroitu úspěšnější nad Phoenixem také v pondělním duelu, který byl jediným daného hracího dne NHL. Red Wings uspěli 3:2 po prodloužení zásluhou Henrika Zetterberga, přičemž jedním ze dvou střelců hostujících Coyotes byl český centr Martin Hanzal.

Hokejisté Detroitu se v pondělí tedy ve stejný den, kdy byli v Torontu jmenováni do Síně slávy bývalý forvard klubu Dino Ciccarelli a funkcionář Jim Devellano, představili fanouškům v Joe Louis Areně po třízápasovém výletu po západním pobřeží.

Red Wings přehráli Calgary (2:1) s Edmontonem (3:1) a na závěr v sobotu podlehli rozjetému Vancouveru (4:6). Zpět do domácího prostředí pak cestovali celou neděli, přesto nakonec Phoenix udolali výsledkem 3:2 po prodloužení.

Detroitský Jonathan Ericsson (vlevo) a Sami Lepisto z Phoenixu.

"Věděli jsme, že to bude těžký zápas a případná výhra by se nezrodila po bůhvijaké podívané. Nakonec se to vyplnilo, ale vítězství rozhodně berem a jsme rádi za zítřejší volno," řekl zámořským novinářům švédský útočník Henrik Zetterberg, jenž utkání rozhodl gólem ze druhé minuty prodloužení.

V řádné hrací době hostující Phoenix část utkání bránil vedení 2:1, když úvodní gól Daniela Clearyho ze 2. minuty postupně umazali Martin Hanzal a Keith Yandle. Red Wings si ovšem vynutili prodloužení trefou zkušeného zadáka Nicklase Lidströma z času 47:24.

Kromě zmiňovaného kapitána Lidströma se trenér Mike Babcock v utkání již mohl spolehnout také na Briana Rafalského, který se vrátil do sestavy po desetizápasové pauze způsobené zraněním. Odnesl to ale mladý Čech Jakub Kindl, jenž utkání sledoval jako nehrající náhradník.