Olomoucký Jan Navrátil (vlevo) se ze svého gólu raduje se spoluhráčem Alešem...

Olomoucký Jan Navrátil (vlevo) se ze svého gólu raduje se spoluhráčem Alešem Škerlem | foto: Luděk Peřina, MAFRA

Snadné vítězství, soupeř stačil jen snížit: Olomouc - Bohemians 1905 3:1

• 26
Fotbalisté Olomouce porazili ve 13. kole první ligy Bohemians 1905 3:1. Stáhli tak náskok vedoucí Plzně na devět bodů. O góly domácích se podělili Navrátil, Petr a Hubník, za hosty snižoval Škoda.

Utkání Olomouc versus Bohemians 1905 ve videoreportáži

"Soupeř hrál dobře po celý zápas. Má rychlostní hráče, hrál důrazně, zatímco nám chyběla trpělivost a chybovali jsme v rozehrávce," odmítl olomoucký trenér Psotka, že jeho tým neměl moc těžkou práci.

Olomouc nastoupila v sestavě i s brankářem Drobiszem, který se v pátek
podrobil v Praze výslechu kvůli korupční aféře (viz předchozí článek). Domácí tak byli až na dlouhodobě zraněného Kučeru a nemocného Přikryla kompletní, a na jejich hře se zákulisní potíže nijak neprojevily.

ON-LINE

O první vzruch se postaral olomoucký střelec Hubník, jehož přízemní rána těsně minula branku Bohemians, a nastartoval tak živý průběh. Zápas byl plný osobních soubojů, hrálo se s velkým nasazením.

Další náznak ohrožení branky přišel až ve 20. minutě, ovšem domácí Navrátil prováhal ideální čas na přihrávku a hosté ho včas zastavili, na druhé straně hřiště totéž potkalo Štohanzla, jeho zastavil skluzem Škerle.

Olomoucký tlak nakonec přece jen vyústil ve vedení těsně před pauzou: Bajer našel rozběhnutého Navrátila, kterým míč prodloužil za záda bezmocného Sňozíka.

Nástup do druhého poločasu vyšel domácím ještě lépe, než závěr první půle. Hubník utekl po křídle, centroval a Petr už neměl problém uklidit míč
hlavou do sítě.

A když vzápětí přidal Hubník z dálky třetí gól, o vítězi utkání bylo prakticky rozhodnuto.

"Snažili jsme se být pozorní v obraně a vyrážet do protiútoků i po pauze, ale bohužel znovu dvakrát inkasovali. Pak jsme se snažili zápas dohrát se ctí a přes porážku mě výkony některých hráčů potěšily, ovšem otočit náskok domácích už bylo nad naše síly," řekl po utkání Hoftych, trenér Bohemians.

Nic na tom nemohla změnit ani branka Škody, jenž v 69. minutě snížil na konečný výsledek 3:1.