MAKEJTE! Trenér Roman Nádvorník hecuje příbramské fotbalisty.

MAKEJTE! Trenér Roman Nádvorník hecuje příbramské fotbalisty. | foto: Petrášek RadekČTK

Nádvorníkovi premiéra zhořkla, kouč začal debaklem: Jablonec - Příbram 5:1

• 1
Jablonečtí fotbalisté ve 12. kole první ligy deklasovali Příbram 5:0. Podruhé za sebou hráli doma a po vítězství nad nováčkem z Ústí vlastní prostředí tak znovu využili a zkazili ligovou premiéru novému příbramskému trenérovi Romanu Nádvorníkovi.

on-line

utkání jsme sledovali minutu po minutě

Jablonec drží mladý útočník Pekhart, který dal obě branky Ústí a proti Příbrami otevřel a uzavřel skóre. Po přestávce se mezi jeho trefy blýskli Kovařík, Haurdič a Piták.

Pekhart navíc skóroval za reprezentační jedenadvacítku v obou barážových duelech o postup na ME proti Řecku.

Hosté snížili až v samém závěru. "Naše přechodová fáze do útoku byla velice špatná a pomalá. Nebyli jsme schopni si dát dva tři balony za sebou, hodně jsme kazili. Dostali jsme hloupý gól do kabiny, což se projevilo i v druhém poločase na mém mužstvu. Ve druhé půli se nám rozpadla obranná fáze a byl to z naší strany velice špatný výkon," kritizoval příbramský kouč Roman Nádvorník.

Utkání Jablonec versus Příbram ve videoreportáži

Nádvorník při své ligové premiéře poslal do hry totožnou sestavu, s kterou Příbram v minulém kole doma porazila České Budějovice. Hosté se v Jablonci po celé utkání převážně bránili a v první půli velmi úspěšně, neboť domácí borce nepustili do zakončeni. Vyjma 11. minuty, ve které po akci Loučky střílel Vošahlík, ale mířil nad.

Až v závěru poločasu se jablonečtí hráči přeci jen častěji dostali k ohrožení branky. Ve 40. minutě měl velkou šanci Lafata, ale branku netrefil a vzápětí pálil z hranice velkého vápna těsně vedle Kovařík.

V poslední minutě první půle po další pěkné akci, přistrčil Jarolím míč Lafatovi, který se hezky uvolnil, ale levačkou Hrušku nepropálil. Z následného rohu se míč dostal na zadní tyč, kde číhal důrazný Pekhart, který dostal míč do příbramské sítě a zajistit domácímu celku poločasové vedení.

Krátce po změně stran trefil Zábojník tyč a další šanci měl Jablonec hned v zápětí, ale míč po slabém zakončení Loučky zalehl jeden z hráčů Příbrami. V 52. minutě měli velkou šanci i hosté, ale brance Špit výtěčným zákrokem zabránil. Krátce nato ale domácí přidali druhý gól, když po akci Lafaty nekompromisně zakončil Kovařík.

Domácí byli při chuti a v 62. minutě zvonila podruhé tyč příbramské branky, tentokrát ji trefil Jarolím. Jablonec nadále utočila brankář Hruška se měl co ohánět. Čtvrthodiny před koncem se však k velkému sólu rozběhl Haurdič a i přes atak obránce Divíška vstřelil třetí gól. A o tři minuty později svítila na ukazateli skóre čtyřka, když Piták chytře přehodil brankáře Hrušku.

V závěru ještě pečetil jablonecké vítězství Pekhart. Hosté v poslední minutě alespoň snížili, když se z úhlu prosadil Klesa.

"Hráli jsme teď druhé utkání doma a pokud jsme chtěli mít ještě šanci hrát v horní polovině tabulky, tak jsme potřebovali nutně bodovat," řekl jablonecký trenér František Komňacký. "Druhý poločas byl z naší strany dobrý, byla tam řada akcí, kromě gólů také tyčky a další šance. Přiznám se, že jsem sám nečekal, že proti Příbrami budeme mít tolik šancí. Hráče musím pochválit, chtěli i za rozhodnutého stavu hrát a přidat další branky."