Marek Kulič

Marek Kulič | foto: Radek Cihla, MAFRA

Dát to za Spartu, ofsajd by se nepískal, žertoval Kulič o neuznaném gólu

• 85
Chtěl se vytáhnout proti svému bývalému týmu a hned v úvodu utkání se mu to podařilo. Mladoboleslavský útočník Marek Kulič usměrnil střelu do brány, ale jeho gól do sítě Sparty rozhodčí neuznal kvůli ofsajdu. "Když jsem hrál za Spartu, tak tohle ofsajd nebyl," říkal Kulič s úsměvem po remíze 1:1.

Mladá Boleslav, do které se zanedlouho pětatřicetiletý střelec vrátil z Letné loni v létě, předvedla proti Spartě velmi dobrý výkon. Do poločasu přece jen regulérní gól dala, ale v závěru utkání o vítězství přece jen přišla. "Myslím si, že sparťané byli naší hrou dost zaskočení," říkal Kulič.

Utkání Sparta versus Mladá Boleslav ve videoreportáži

Dlouho jste vedli a hráli otevřený fotbal. Mrzí vás, že jste nakonec jen remizovali?
Po vývoji toho utkání je to určitě zklamání. Už jsem klukům říkal, že to beru trochu na sebe, že jsem ke konci neproměnil velkou šanci. Míč mi při tom skočil, ale to mě neomlouvá. Mohlo to být 2:1 a hotovo...

V prvním poločase jste dal gól, ale neplatil kvůli ofsajdu. Byl to ofsajd?
Nevím, to se uvidí v televizi. Když jsem hrál za Spartu a takhle jsem to dal, tak tohle ofsajd nebyl. Samozřejmě, dělám si legraci. Kluci mi říkali, že jsem v ofsajdu byl. Střela, kterou jsem tečoval, šla do brány, takže jsem nás vlastně připravil o gól. Ale v té rychlosti jsem si to neuvědomil.

Myslel jste si už před zápasem, že můžete Spartu na jejím stadionu zaskočit?
My hrajeme všude ofenzivním způsobem, doma i venku. Myslím si, že Sparta byla v první půli naší hrou dost překvapená.

Překvapilo vás, kolik jste si vytvořili šancí?
Před utkáním jsme si říkali, že jedna, dvě šance by mohly přijít. Nakonec jich bylo víc, ale neproměnili jsme je.

Podstoupil jste i několik soubojů s obráncem Řepkou. Co jste si po nich říkali?
Ale nic, jen jsme si plácli, bylo to v pohodě.

1. AC Sparta PrahaSparta 28 22 4 2 62:22 70
2. SK Slavia PrahaSlavia 28 21 5 2 58:20 68
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 28 18 4 6 63:32 58
4. FC Baník OstravaOstrava 28 13 5 10 43:33 44
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 28 11 7 10 47:44 40
6. 1. FC SlováckoSlovácko 28 11 6 11 36:37 39
7. FC Slovan LiberecLiberec 28 10 8 10 44:44 38
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 28 10 6 12 37:39 36