Milan Černý ze Slavie (vlevo) a Petr Reinberk ze Slovácka.

Milan Černý ze Slavie (vlevo) a Petr Reinberk ze Slovácka. | foto: Omelka Josef, ČTK

Další ztráta. Slavii popravili její bývalí hráči: Slovácko - Slavia 3:0

• 320
Fotbalisté Slavie v lize nevyhráli už pošesté za sebou, navíc podruhé po sobě prohráli. Tentokrát padli na hřišti Slovácka 0:3. Dvě branky vstřelili bývalí hráči pražského týmu: nejdřív proměnil penaltu Švancara, ve druhém poločase se trefil Volešák. Těsně před koncem Slavii dorazil Szmek.

Utkání Slovácko versus Slavia ve videoreportáži

"Pro celé mužstvo a hráče je největší odměna vyhrát v takové divácky skvělé atmosféře. Výhra nad Slavií či Spartou je vždy velká odměnou a jsme za to hodně rádi," řekl po zápase slovácký kouč Soukup.

Slávistický trenér Jarolím po prohraném derby se Spartou zamíchal sestavou, ale na hře Slavie se to nijak pozitivně neprojevilo.

Naopak už ve dvanácté minutě zahrál rukou ve vápně Koubský a rozhodčí Adam ukázal nekompromisně na značku pokutového kopu. Ten stejně nekompromisně proměnil Švancara, když poslal míč na opačnou stranu, než kam se vrhl gólman Vaniak.

ON-LINE

Koubský navíc vystrašil své spoluhráče v 17. minutě, když před dotírajícími hráči Slovácka přihrál brankáři Vaniakovi, který situaci nakonec vyřešil odkopem.

První šanci měli slávisté ve 22. minutě, ale brankář Filipko střelu
Lukáše Jarolíma k tyči zastavil na brankové čáře.

Slavia se sice snažila hrát útočně, ale její snahu o vyrovnání brzdila
nepřesná rozehrávka.

Obranu Slavii nejvíce zlobil její někdejší hráč Švancara. Po půlhodině hry se prokličkoval mezi hostujícími obránci, ale ti se nakonec ubránili. O minutu později hlavičkoval po rohu Košút, ale poslal míč těsně nad bránu.

Slavia po přestávce trochu domácí přitlačila, ale stejně jako v předchozích zápasech byla nemohoucí v zakončení.

V 65. minutě z levé strany odcentroval Kisel, ale Vyhnal míč netrefil dobře a brankář Filipko střelu chytil. Vzápětí se po podobné situaci dostal k míči Milan Černý, ale ani on netrefil přesně a domácí gólman nemusel ani zasahovat.

Fotbalisté Slovácka nikam nespěchali a trpělivě čekali na chybu soupeře. A ta přišla v 79. minutě. Aktivní Švancara uvolnil na pravé straně Fujerika a na jeho přízemní centr nedosáhl nikdo z bránících slávistů, ale domácí
Volešák skluzem ano a podruhé poslal míč za záda bezmocného Vaniaka.

Slavia mohla zdramatizovat koncovku v 85. minutě. Dlouhý nákop vrátil
Koubský hlavičkou před branku a Vyhnal jen těsně minul domácí branku.
Místo toho Pražané inkasovali potřetí a odvezli si debakl. V poslední minutě se střídající Szmek protáhl mezi dvěma obránci do šance a nekompromisní ránou prostřelil brankáře Vaniaka.

"Na Slovácku se nám dlouhodobě nedaří. Myslím si ale, že
jsme nepřestali hrát ani po první inkasované brance z penalty. Snažili jsme se něco s výsledkem udělat, ale opět jsme selhali v koncovce," zhodnotil utkání Jarolím.