Jaromír Blažek měl v Brně důvod k radosti

Jaromír Blažek měl v Brně důvod k radosti | foto: Michal Sváček, MAFRA

Snad už to bude jen dobré, doufá sparťanský gólman Blažek

• 19
Podle výsledku to vypadá, že se na začátku zápasu mohl opřít o tyč branky a v klidu sledovat představení svých spoluhráčů. Ale kdepak. Sparťanský gólman Jaromír Blažek si i přes jasnou výhru v Brně (5:0) pořádně zachytal a Moravanům zlikvidoval několik velkých šancí.

"Jsem rád za výsledek i za to, že jsem si takhle zachytal. Ale úplně v pohodě by to bylo, kdybych tam nemusel nic dělat," řekl pak 37letý gólman se smíchem.

I když Brno prohrálo jednoznačným výsledkem, vypracovalo si několik velkých šancí. Kdo vám dělal největší starosti?
Střešťa (Marek Střeštík) tam měl pěkné centry, po standardce tam byl pěkný závar. Ale nepamatuju si, kdo potom hlavičkuje. V té rychlosti to nejde moc sledovat.

Utkání Brno versus Sparta ve videoreportáži

Václav Kadlec se trefil už v první minutě. To byl hodně důležitý gól, že?
Určitě to pro nás byla velká pomůcka. Venca si odpočinul a hned to na něm bylo vidět.

Na Brnu je vidět, že si moc nevěří. Chtěli jste na něj proto vletět hned od prvních minut?
Přesně. Chtěli jsme začít tak, jak jsme skončili v Žilině. I tam jsme se snažili hrát víc dopředu, víc napadat. U toho jsme zůstali a ještě k tomu něco přidali.

Třeba několik hráčů, kteří se vrátili do sestavy. Bylo hodně poznat, že už jste skoro kompletní?
Určitě. Proti posledním třem zápasům to bylo znát. Předtím jsme měnili sestavu každý zápas. Teď už jsme byli v trochu solidní sestavě, vrátil se Kamil Vacek. Snad už to bude jen dobré.

Jste překvapený, kam Brno během zápasu spadlo?
V prvním poločase ještě bylo důstojným soupeřem, mělo tam spoustu šancí. Ale také smůlu, že nebylo produktivní.