O míč bojuje jablonecký útočník David Lafata

O míč bojuje jablonecký útočník David Lafata | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

Domácí soupeře přehráli jednoznačně: Jablonec - Slovácko 3:0

• 1
Jablonečtí fotbalisté napravili porážku v minulém kole v Hradci a soupeře ze Slovácka nyní jednoznačně přehráli rozdílem třídy 3:0.

on-line

utkání jsme sledovali minutu po minutě

Už v úvodu zápasu si dal vlastní gól slovácký Mezlík, další dvě branky přidali po přestávce Haurdič a Eliáš.

Mužstvo Slovácka se na vážnější odpor nezmohlo a špatnými výkony se trápí dál. Prohrálo v tomto ročníku i čtvrtý duel na soupeřově hřišti.

Situaci domácím hodně usnadnila laciná Mezlíkova vlastní branka.

Slovácko i bez tří chybějících opor Švancary, Fujerika a Jiřího Valenty
nepřijelo do Jablonce bránit a viditelně toužilo zlomit žalostnou bilanci
na hřištích soupeřů.

Utkání Jablonec versus Slovácko ve videoreportáži

Ve třinácté minutě měl na noze vyrovnání Nestorovski, který postupoval sám na Špita, ale propálit ho nedokázal.

Hrál se otevřený fotbal, za hlavu se držel hostující Ondřejka, který po Kunclově centru hlavičkoval mimo.

Volný prostor v defenzivě Slovácka svědčil rychlonohému Lafatovi.
Reprezentační útočník nejprve v 35. minutě po Pekhartově vysunutí mířil v úniku vedle, vzápětí z podobného místo pálil přesně, ale Filipko míč
vyškrábl.

Lafata neuspěl ani do třetice, když po změně stran přestřelil.

Slovácko doplácelo na neproměňování šancí. V 52. minutě zahodil na malém vápně tutovku Nestorovski a domácí o deset minut později trestali.

Rychlou akci Jablonského zakončil nekompromisně pod břevno Haurdič.
Chvíli poté se obrázek opakoval. Hlůpik při zakončení selhal a místo toho
se znovu měnilo skóre na druhé straně.

Po Lafatově hlavičce doklepl v 69. minutě lehkou tečí balon za Filipka střídající Eliáš. Čtvrtou ránu mohl psychicky zdecimovanému Slovácku zasadit Pekhart, ale sám před Filipkem nedal.

Kouč Slovácka Miroslav Soukup byl po vysoké porážce 0:3 v Jablonci
zklamaný. "Opět jsme venku prohráli a znovu o tři branky. Chtěli jsme
být Jablonci důstojným soupeřem, bohužel zůstalo jen u snahy a ne úplně ode všech hráčů."

Jablonecký kouč František Komňacký neměl navzdory výsledku příliš důvod k radosti.

"Ke spokojenosti mám daleko. Věděli jsme, že tenhle zápas je
hodně důležitý, abychom si udrželi kontakt s mužstvy, která budou hrát o
horní polovinu tabulky. Na hráčích byla vidět nervozita, hráli jsme nepřesně, bez nápadu, bez pořádného pohybu," řekl Komňacký.

Podle něj mělo jablonecké mužstvo štěstí, že narazilo na Slovácko, které venku tápe. "Přece jen naši hráči vyšší kvalitu mají a občas to dokázali uplatnit ve hře. Z toho pramenily tři góly, dvě břevna a další šance," dodal Komňacký.