Slávista Milan Černý  (vlevo) sleduje průnik olomouckého Aleše Škerleho.

Slávista Milan Černý (vlevo) sleduje průnik olomouckého Aleše Škerleho. | foto:  Michal Sváček, MAFRA

V pražském Edenu se body dělily: Slavia - Olomouc 1:1

• 201
Remízou skončila předehrávka 7. kola první fotbalové ligy, v níž domácí Slavia hrála s Olomoucí 1:1. Domácí šli za výhrou s větší vůlí a měli i víc šancí. Jenže na gól domácího Jaroslava Černého reagoval před koncem zápasu vyrovnávací brankou olomoucký Hubník.

Utkání Slavia versus Olomouc ve videoreportáži

Po oboustranně svižném a vyrovnaném úvodu přišlo první vzrušení s končící čtvrthodinou. To když nádherně vypálil domácí ligový debutant Dembélé, dvacetiletý záložník z Mali, který v červenci přišel z rezervy pařížského Saint Germain. Olomouckého brankáře Blahu jistě ještě teď pálí ruce.

ON-LINE

Tento pokus odstartoval slávistickou převahu. Domácí byli v ofenzivě aktivnější, dobře jim pracovala záloha, zejména Jaroslav Černý s Dembélém. Slavia rychle nastřádala pět rohových kopů a měla i šance.

Tu velkou prováhal Janda, jemuž nezištně přepustil míč Kisel. Jenže než se slávista před brankou zorientoval, o míč přišel.

A opět se přihlásil šikovný a agilní středopolař Dembélé. Parádními nůžkami poslal míč k tyči a vzápětí se mohl vzteknout, když i tuto gólovou střelu Blaha vyrazil.

Poté ještě Milan Černý minul po pohotovém centru Koreše a iniciativu v závěru poločasu převzali Olomoučtí. Domácí svatyni však ohrozili až ve 45. minutě po rohovém kopu. Míč ve skrumáži takřka na brankové čáře hlavičkoval Rossi těsně vedle.

To už slávisté hráli bez zraněného Jandy, jehož těsně před přestávkou vystřídal Hora.

Útočný fotbal pokračoval i ve druhé půli, žádný ze soupeřů netaktizoval a snažil se co možná nejdřív pronikat k brance. Zadáci však hráli spolehlivě, do šancí se nikdo nedostával.

Tak to domácí kapitán Jaroslav Černý zkusil dělovkou z pětadvaceti metrů a brankář Blaha se natahoval marně.

RADUJÍCÍ SE KAPITÁN. Slávistický kapitán Jaroslav Černý se raduje ze svého pěkného gólu.

Olomoucké fotbalisty inkasovaný gól nepoložil, dál se snažili o zteč. Ale domácí obrana pracovala bezchybně, tak se finský gólman Jaakkola v domácí brance musel mít na pozoru hlavně při Vepřekově přímém kopu v 64. minutě.

Hrálo se nahoru dolů, stále ve vysokém tempu, hlavní herní variantou byla pro obě mužstva ofenziva. Výsledek byl pořád otevřený.

Čtvrt hodiny před koncem si příležitost k vyrovnání pokazili hosté sami. Přetažený centr se snášel k osamocené dvojici Navrátil - Hubník, jenže olomoučtí hráči se při zpracování míče srazili a padli na trávník...

O chvíli později se ale hosté radovali, když vyběhnuvšího Jaakkolu chytře přehodil Hubník.

ŠŤASTNÝ STŘELEC. Olomoucký Michal Hubník se raduje z gólu, který právě vstřelil.

1. AC Sparta PrahaSparta 29 23 4 2 66:25 73
2. SK Slavia PrahaSlavia 29 21 6 2 60:22 69
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 29 18 5 6 64:33 59
4. FC Baník OstravaOstrava 29 13 5 11 46:37 44
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 29 12 7 10 49:45 43
6. 1. FC SlováckoSlovácko 29 11 7 11 37:38 40
7. FC Slovan LiberecLiberec 29 10 9 10 44:44 39
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 29 10 7 12 39:41 37