NIC ZADARMO. Slávista Milan Černý si ostře vyšlápl na Tomáše Vondráška z Teplic. | foto: Iveta Lhotská, MF DNES

Vlastňák, krásný gól, penalta a velký obrat: Teplice - Slavia 2:1

• 214
Fotbalisté Teplic porazili v dohrávce 6. kola první ligy Slavii 2:1. Zajímavý zápas okořenil kuriózní vlastní gól domácího Vidličky, nádherná branka Kalivody a penalta kapitána Verbíře, která dokonala teplický obrat.

Utkání Teplice versus Slavia ve videoreportáži

Teplice si tak připsaly druhé vítězství v tomto ligovém ročníku. Slavia naopak podruhé prohrála.

V brance Slavie se poprvé představil finský gólman Jaakkola, který nahradil zkušeného Vaniaka. Ke změně se trenér Jarolím nerozhodl kvůli výkonům, ale zdravotním trablům obvyklé jedničky.

ON-LINE

Teplice ale zpočátku Jaakkolu moc nezaměstnávaly. Snažily se sice tvořit hru, jejich úsilí ale končilo jen nepřesnými centry. Po deseti minutách se navíc hra obou týmů začala tříštit uprostřed pole.

O nebezpečí před teplickou brankou se staral hlavně pravý obránce domácích Vidlička. Už v 16. minutě neúspěšně zkoušel hrudí sklepnout centr a místo malé domů daroval Slavii nebezpečný roh. Kiselův centr přizvedla mlýnice těl a Vomáčkově skluzu před prázdnou brankou chyběly k míči centimetry.

Za šest minut už takové štěstí Vidlička neměl. V pokutovém území se
snažil vyzvat Grigara k dlouhému odkopu, jenže se trefil přesně do jeho protipohybu. Míč se pomalu došoural do branky, Slavia šla do vedení a tepličtí hráči po kuriózní brance strnuli.

Ze zmaru vysvobodila teplický tým 37. minuta. Rosa se uvolnil na levé straně, prostrčil na Zoubeleho a míč vzápětí přistál na velkém vápně přímo na nohu Kalivody, který ho z voleje uklidil do horního růžku branky.

Vyrovnání zápasu hodně pomohlo. Po přestávce se začalo hrát ještě ve větším tempu, probudili se fanoušci a šance se střídaly na obou stranách.

Nejdřív mohli strhnout vedení na svou stranu domácí; v 58. minutě sklepl Verbíř na Mareše, který obelstil Vomáčku, a Jaakkola měl štěstí, že tvrdá střela trefila jen prostor, kam dokázal vymrštit ruce.

Pak bylo ještě větší horko na druhé straně. Po rychlé akci Slavie se dostal k hlavičce na malém vápně Kisel a reflexivní zákrok Grigara rozpoutal desetisekundový biliár neúspěšných odkopů a dorážek, který ale nakonec Tepličtí s obrovským štěstím uhasili.

V 67. minutě teplický Vidlička napravil svůj vlastní gól. Centroval na volného Mareše, jenže ve vápně při obranném zákroku zahrál Čelůstka rukou. Nařízenou penaltu vzápětí proměnil Verbíř.

Teplicím už potom stačilo bránit a dařilo se jim to takřka bezchybně. Slavia se už do konce zápasu zmohla jen na střely zpoza vápna.