STŘELEC A NAHRÁVAČ Milan Baroš (vlevo) a Harry Kewell se radují poté, co po...

STŘELEC A NAHRÁVAČ Milan Baroš (vlevo) a Harry Kewell se radují poté, co po jejich spolupráce vstřelil Galatasaray gól. | foto: Profimedia.cz

• 20
Parádní volej a dorážka. Fotbalista Milan Baroš po zranění teprve podruhé zasáhl do zápasu, přesto dal dva góly, kterými svůj klub Galatasaray zachránil od senzační porážky.

Galatasaray nastoupil v úvodním utkání 4. předkola Evropské ligy proti ukrajinskému Lvovu a doma v poločase prohrával 0:2.

"Udělali jsme spoustu chyb, neměli jsme odražené míče, všechno se na nás valilo," poznamenal kouč Frank Rijkaard.

Baroše, který se před týdnem zotavil se zranění achilovky, poslal do hry už během první půle. Zatímco ve víkendové lize na hřišti Sivassporu český útočník za osmnáct minut s výsledkem 1:2 nic neudělal, tentokrát zářil.

V 59. minutě k němu dolétl dlouhý centr Kewella, Baroš zůstal chvíli volný v pokutovém území a z deseti metrů ho pohotovým volejem poslal do sítě. Ani se neradoval, spěchal na svou polovinu hřiště, Galatasaray dál prohrával a potřeboval vyrovnat.

Povedlo se to až pět minut před koncem. Další, tentokrát přízemní centr Kewella a dorážka Baroše. Osmadvacetiletý reprezentant znovu střílel z první, měl však roli snadnější, pár kroků před brankou stačilo jen nastavit nohu.

"Jsme rádi, že jsme aspoň vyrovnali. Narazili jsme na silného soupeře. Šance na postup vidím pořád otevřené," řekl Rijkaard.

Za týden v odvetě na Ukrajině však musí Galatasaray vyhrát, do základní fáze Evropské ligy by ho poslala i remíza 3:3 a výš.

Baroš by v odvetě mohl nastoupit už od začátku, tím se šance tureckého mužstva zvyšují.

Od konce minulé sezony tři měsíce marodil s achilovkou, s ostrým tréninkem začal až minulý týden. "Potřebuju tvrdě trénovat, hodně na sobě pracovat," říkal pro klubový web. "A do dvou týdnů bych chtěl zvládnout celý zápas."

Ta doba právě za pár dní nastane.

A za další dva týdny, 7. září, na něj bude spoléhat česká reprezentace v kvalifikačním utkání proti Litvě.