• 92
Obě mužstva prohrála 1:3, obě sídlí v pražských Vršovicích a za soupeře v 5. kole Gambrinus ligy měla sousedské týmy ze severu Čech. Slávisty v duelu s Libercem a Bohemians 1905 v Jablonci naštvaly některé verdikty rozhodčích. Podívejte se na ně v sestřihu.

Slavia - Liberec 1:3

37. minuta: Štajner a ofsajd?
Liberecký útočník vyběhl za kolmou přihrávkou Srba Bosančiče a snadno překonal brankáře Vaniaka. Obrana Slavie přestala hrát v domnění, že jde o ofsajd, ale záznam ukazuje, že Štajner byl v okamžiku přihrávky na úrovni domácích hráčů. "Tady si nemůžete být jistí vůbec ničím, rozhodčí to může zvednout kdykoliv. Věděl jsem, že v ofsajdu nejsem, a záleželo jen na tom, jestli to vidí stejně i rozhodčí. On to naštěstí viděl správně, takže jsem mohl dát gól," komentoval celou situaci Jiří Štajner.

56. minuta: souboj Vlčka s Keličem
Kelič na hranici šestnáctky rukama rozhodil Vlčka, který spadl na zem a doufal v odpískání penalty. Rozhodčí zákrok libereckého obránce jako nedovolený neposoudil. "Koukal jsem se na video, faul to byl. Vlček se dostal Keličovi za záda a ten ho fauloval," řekl slávistický trenér Karel Jarolím. O tom, zda k faulu došlo v pokutovém území, nebo před ním, kouč po utkání nemluvil. Záznam ukazuje, že Kelič držel Vlčka už před pokutovým územím, takže se mohl zahrávat maximálně přímý kop.

59. minuta: rozzlobený Kisel
Kisel po souboji s Dejmkem padl k zemi a horlivě se dožadoval odpískání faulu. Přemírou důrazu se však prezentoval sám Kisel, liberecký hráč nefauloval.

75. minuta: Vomáčka versus Kerič
Liberečtí se zlobí na rozhodčího, který velice sporný souboj Vomáčky s Keričem v šestnáctce neposoudil jako nedovolený zákrok. "Možná došlo ke kompenzaci," poznamenal Karel Jarolím. Podle videa se jeví právě tento moment jako největší chyba rozhodčího Adámka. "Měli jsme kopat penaltu, mohli jsme zápas rozhodnout ještě dříve," řekl Štajner.

88. minuta: před pokutovým územím, nebo uvnitř?
Liberecký obránce Gebre Selassie fauloval na hranici pokutového území Milana Černého. Rozhodčí nařídil přímý kop z hranice pokutového území, nikoliv penaltu. "Nemyslím si, že to bylo ve vápně," uznal krátce po utkání i slávistický trenér.

Jablonec - Bohemians 1905 3:1

34. minuta: Pekhart versus Lukáš
Hosté běsní, vedli 1:0 a vyrovnávací gól inkasovali z přímého kopu, kterému předcházel střet domácího Pekharta s Lukášem.

"Nesouhlasím s tím výrokem, podle mě to žádný faul nebyl. Myslím, že to byla vymyšlená standardka, nabídnutá na zlatém podnose Jarolímovi, který má výbornou kopací techniku," zlobil se na tiskové konferenci kouč Pavel Hoftych.

Pekhart před pokutovým územím udělal kličku, jak se říká do hráče, a pak v souboji padá k zemi. Sudí Kocourek sprintem přiběhne a udělí Lukášovi žlutou kartu. A Jarolím parádní střelou vyrovnává na 1:1.

36. minuta: Vošahlík versus Kaufman
O dvě minuty později nastává podobná situace. Vošahlík před pokutovým územím naráží do Lukáše, přichází o míč a padá k zemi. Rozhodčí píská faul Kaufmanovi, který běžel za Vošahlíkem.

"Řekněme, že jsme s něčím podobným počítali. Tady se prostě hraje těžko vždycky, je to tady drsnej kraj," rýpl si Hoftych. "S výkonem sudího Kocourka nesouhlasím, dostal nás ze hry a rozkouskoval to."

Hosty verdikty sudího úplně vyvedly z míry, během sedmi minut v závěru půle viděli žlutou kartu Lukáš, Sňozík i Hartig.

"Rozhodčí nás sice dostal v první půli ze hry a z koncentrace, ale nechci, aby naši hru zastínily tři pochybné verdikty. Jsem zklamaný z výsledku, ale ne z výkonu," dodal Hoftych.