Plzeňský Jan Rezek nahrává na gól do sítě Slovácka Danielu Kolářovi (mimo fotografii) | foto: Jaromír Pech, MF DNES

Viktoria doma dominovala a vede ligu: Plzeň - Slovácko 3:0

• 18
Fotbalisté Plzně vedou i po 5. kole tabulku první ligy. Své postavení potvrdili i na domácím stadionu, kde porazili Slovácko 3:0.

Utkání Plzeň versus Slovácko ve videoreportáži

"Jsem rád, že Slovácko nezalezlo a snažilo se hrát kombinační fotbal," řekl po utkání plzeňský trenér Pavel Vrba, který si také pochvaloval hru v prvním poločase. "Byl to asi náš nejlepší výkon v sezoně."

Vstup do zápasu lépe vyšel domácím. Horváthův střílený centr ještě dokázal brankář Slovácka Filipko se štěstím vyrazit. V 10. minutě ale kopal plzeňský kapitán trestný kop z hranice šestnáctky a přesnou střelou k pravé tyči otevřel skóre.

Viktoria byla při chuti a v 17. minutě Petržela před odkrytou brankou jen těsně nedosáhl na přihrávku Rezka z pravé strany.

ON-LINE

Hosté se směrem dopředu připomněli až v 21. minutě, kdy si na standardku Víta Valenty naběhl Kordula a zakončením v pádu pořádně protáhl Ticháčka.

Ofenzivní hra Plzně zákonitě přinesla okénka v defenzivní linii, čehož využil k dravému průniku Szmek a následně vystřelil Volešák uvnitř šestnáctky pouze do náruče připraveného gólmana domácích.

Závěr první půle ovšem ovládla Plzeň. V 38. minutě přihrál Petržela po sólové akci Radovi, který v dobré pozici technickou střelou minul branku.

O dvě minuty později připravil Kolář po pohledné akci příležitost pro
Petrželu, jenž vypálil těsně vedle. Vzápětí Kolář prostrčil balon mezi statickými obránci Slovácka na Jiráčka, který v samostatném úniku neprostřelil vybíhajícího Filipka.

Nápor Plzně mohl korunovat po zpětné přihrávce Rajtorala Rada, proti jeho tvrdé střele k levé tyči ale skvěle zasáhl opět brankář hostů a uchránil je od druhé pohromy.

Záhy po přestávce mohli hosté vyrovnat. Volešák totiž našel na pravé straně nabíhajícího Víta Valentu, který tváří v tvář Ticháčkovi neuspěl.

Domácí poté drželi míč a kontrolovali vývoj utkání. Navíc v 58. minutě předvedli rychlý brejk po pravé straně Petržela s Kolářem, po jehož ideálním vybídnutí zvýšil zblízka Rezek.

O čtyři minuty později si oba hráči role vyměnili. Rezek sprintem po levé straně překonal kompletní defenzivu hostů a Kolář už pohodlně přidal do opuštěné branky třetí gól.

Dvacet minut před koncem ještě po dlouhém nákopu Krbečka, který nahradil mezi třemi tyčemi zraněného Ticháčka, zaváhal do té doby bezchybný Filipko. Nejlepšímu střelci soutěže Rezkovi však zabránil ve skórování na poslední chvíli se vracející stoper Mezlík.

V samotném závěru se do velké příležitosti dostal střídající Žůrek. Ozdobit brankou premiéru v plzeňském dresu mu ale překazil tygřím skokem Filipko.

"Narazili jsme na těžkého protivníka, který každému dal zatím minimálně dva góly. To potvrdil i proti nám, když nás celý zápas přehrával," uznal slovácký kouč Miroslav Soukup.