Luboš Loučka (vlevo) z Jablonce v souboji s Jiřím Kaufmanem z Bohemians 1905 | foto: Ota Bartovský, MF DNES

Vicemistr prohrával, i tak slaví druhou výhru: Jablonec - Bohemians 3:1

• 6
Jablonec slaví druhé ligové vítězství sezoně. V 5. kole sice prohrával na vlastním hřišti s Bohemians 1905, ale vývoj zápasu otočil a nakonec vyhrál 3:1. Dvěma góly se o to zasloužil Vošahlík.

Utkání Jablonec versus Bohemians ve videoreportáži

"Určitě to nebylo naše nejlepší utkání, ale cením si toho, že to hráči otočili, protože s Bohemkou doma prohrávat není jednoduché. Myslím, že výsledek je podle toho, co se dělo na hřišti, v pořádku. Delší dobu jsme teď nevyhráli, věřím, že hráčům to psychicky pomůže a zvednou se po těch pohárových záležitostech," řekl jablonecký trenér František Komňacký.

Jablonec získal od úvodních minut vytrvalou územní převahu, ale z
počátečního náporu příliš nevytěžil.

Bohemians se naopak z tlaku brzy oklepali a záhy nečekaně udeřili. Špit ve 22. minutě vyrazil Hartigovu střelu pouze před sebe, kde číhal Bálek a doklepl míč do sítě.

ON-LINE

Severočeši se pokusili okamžitě odpovědět. Kovařík však pálil do
míst, kde stál Sňozík, a další jablonecký pokus odvrátil kousek před
brankovou čárou Nikl.

Jedenáct minut před pauzou už domácí oslavovali vyrovnávací trefu. Sudí Kocourek nařídil proti hostům k jejich velké nelibosti po zákroku na Pekharta těsně za vápnem přímý kop, který zakroutil přesně k tyči Jarolím.

"Nesouhlasím s tím výrokem, podle mě to žádný faul nebyl. Myslím, že to byla vymyšlená standardka, nabídnutá na zlatém podnose Jarolímovi, který má výbornou kopací techniku," zlobil se na tiskové konferenci kouč hostů Pavel Hoftych.

Jablonci se povedlo otočit skóre ještě před odchodem do kabin. Pavlík v nastaveném čase první půle přiťukl do strany Vošahlíkovi a Sňozík se proti umístěné střele k tyči natahoval marně.

Pražané se po přestávce tlačili za vyrovnání. Poměrně blízko k němu měl Bálek, který po Štohanzlově centru hlavičkoval kousek vedle, a především v 57. minutě Jindřišek. Špit se hodně natahoval, aby vytěsnil ostrou ránu z dálky do autu.

O chvíli později ale přidali Severočeši po zprvu nenápadné akci třetí gól. Vošahlík v rohu šestnáctky počkal se střelou a pak technickým pokusem k tyči znehybnil hostujícího gólmana.

V 66. minutě mohl po Haurdičově přihrávce definitivně rozhodnout Pekhart, Sňozíka však zblízka neprostřelil.

Hosté sympaticky nesložili zbraně a snažili se zkorigovat stav. Čtvrthodiny před koncem k tomu chyběl kousek Kaufmanovi, který z podobné pozice jako v první půli Jarolím poslal přímý kop do břevna, odkud se míč odrazil zpět do pole.