Jablonečtí fotbalisté Jan Kovařík (vlevo) a Marek Jarolím se snaží prosadit proti obraně Apoelu Nikósie. | foto: AP

Jablonec srazil poslední útok. Naše naivita, zlobil se kouč Komňacký

• 4
Jak tenká je linka mezi radostí a tím nejhorším zklamáním! Fotbalisté Jablonce včera už už slavili těsné ligové vítězství nad Teplicemi. Rozhodčím avizované dvouminutové nastavení se chýlilo k závěru. A pak to přišlo: domácí si nepohlídali teplického Matulu a ten vstřelil gól "last minute". Míč dostal na středu vápna a v houštině ho nohou procpal do sítě.

"Z obrany šel dlouhý nákop, Došek míč hezky vybojoval, pokryl si ho, podíval se a přihrál pod sebe. Já byl neobsazený," popisoval Matula, jak vytáhl tým z bryndy. "Věřit se musí až do konce - a nám se to vyplatilo. I když uznávám, že jsme měli štěstí."

Konec. Už se ani nerozehrává, Teplice slaví, že odvrátily třetí prohru v řadě, Jablonec pláče. "Chtělo to dát druhý gól a mohl být klid. Jenže my ho nedali," litoval jablonecký útočník David Lafata.

Utkání Jablonec - Teplice ve videoreportáži

Jablonec v úvodu rozebíral Teplice jako lego, do 22. minuty dal tři góly! Dva mu ale sudí neuznal. To vše už za stavu 1:0 pro domácí: bídnou malou domů kapitána Lukáše sebral Pekhart, obešel gólmana Slavíka a z úhlu zavěsil. Ve 38. minutě hosty po hlavičce stejného hráče zachránilo břevno.

Jenže po změně stran hosté zabrali a Jablonec jako by se soustředil na kontrolování výsledku. V závěru se mu pasivita vymstila.

"Je to strašná škoda," hlesl jablonecký útočník Tomáš Pekhart, který má letos na kontě už tři góly a je jediným střelcem svého týmu. "Teplice začaly hrát líp, my měli spoustu šancí, ale nedali. A z posledního kopu do míče dostaneme gól..."

"Byl to pro nás infarktový zápas. A bod bereme jako vítězství," oddychl si teplický kouč Jiří Plíšek.

"Mužstvo si musí závěr tak dobře rozehraného utkání pohlídat. Byla to naše naivita," zlobil se jablonecký trenér František Komňacký. "Některým našim hráčům se utkání nepovedlo, což je před odvetou s Nikósií memento."

Právě vzhledem ke čtvrteční odvetě Evropské ligy je včerejší výsledek špatnou zprávou. "Chtěli jsme se psychicky oklepat, protože v minulém týdnu jsme dvakrát prohráli a to není žádnému týmu příjemné. Bohužel to nevyšlo," hlesl střelec Pekhart.

Jablonci se navíc rozpadla obrana. Ke zraněným stoperům Zábojníkovi a Drskovi včera přibyl také Jablonský. Jak se tyhle nepříjemné zprávy odrazí ve čtvrtek na evropské scéně?