NEČEKANÁ VÝHRA. Českobudějovičtí fotbalisté porazili úřadujícího mistra Spartu a radují se v kruhu. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Budějovický trenér Šilhavý: Věděli jsme, že Sparta nebude tak silná

• 8
Na Střeleckém ostrově po rekonstrukci stadionu ještě tolik diváků nebylo. Na utkání Jihočechů se Spartou jich přišlo pět a půl tisíce. Fanoušci cítili, že Sparta není v laufu.

A nevydrželi, byli zvědaví, jak toho dokážou domácí využít. Po utkání se jim ani nechtělo domů. Jen zvolna opouštěli tribuny. Domácí SK České Budějovice zdolal Spartu 1:0.

Sparta potvrdila, že není v kondici. S několika málo běhavými náhradníky v základu neměla jistotu. Manažer Chovanec řekl, že jeho tým není složený ideálně proto, že hráči jsou zranění. Ne proto, že by zápas v Českých Budějovicích Sparta vypustila.

Ani hra domácích ho nezaskočila a ničím ho nepřekvapila. "Věděli jsme, jakým způsobem České Budějovice hrajou, a nepřekvapily nás ničím," ujistil Jozef Chovanec.

Utkání Budějovice - Sparta ve videoreportáži

Kouč domácích Jaroslav Šilhavý zářil. "Mně se zápas hodnotí příjemněji," prohlásil na úvod. "Máme obrovskou radost. Se Spartou body doma nejsou očekávané," připomněl tradici.

Přirovnal sestavu včerejší Sparty k té, která hrála doma proti Slovácku. "Sparta už se Slováckem avizovala, že sestavu pozmění a bude šetřit hráče. Věděli jsme, že nebude tak silná," poznamenal.

Ale bez starostí není. Výkon jeho týmu byl sice dobrý, ale jen po přestávce.

"Po prvním poločase, kdy jsme se báli a byli u všeho později, jsme si promluvili do duše," oznámil po několikáté. Přestávky musejí být v kabině domácích ostřejší. Ale tým nastartují. "Pak už to bylo něco jiného," liboval si Šilhavý.

Připomněl, že velkou příležitost měl už před vstřelením gólu Ondrášek. "To byla taky stoprocentní šance," dodal.

Pak se jeho tým dočkal. Jarabica se dostal na hranici šestnáctky k poskakujícímu míči a poslal ho k tyči. Dalo se čekat, že Sparta po inkasovaném gólu zabere.

"Pak jsme se dostali pod tlak, ale nevzpomínám si, že by kromě standardních situací Sparta něco měla," přemítal o možnostech hostů ve druhé půli kouč. "Tři body se Spartou bereme. Kučera nás v první půli znovu podržel," pochválil oporu.

Jak vnímal sestavu Sparty?

"V porovnání s utkáním se Slováckem byla hodně podobná," uvedl Šilhavý. "Krob tady hrál a Chovanec ho sem asi proto vzal. Vacek se zranil, ale jinak nehrál jen Pamič."

Sledoval utkání se Slováckem na Letné. Vsadil na ně. A mohl svůj tým připravit. I když zaznamenal ztrátu. Benát nedohrál a zatím není jisté, že bude fit.