Zleva Petr Trapp a Jaroslav Černý ze Slavie zastavují boleslavského Alexandra Mendyho | foto: Volfík René, ČTK

Domácím obstaral tři body střídající Vlček: Slavia - Mladá Boleslav 1:0

• 131
Těsné vítězství 1:0 si připsali fotbalisté Slavie ve vyrovnaném zápase s Mladou Boleslaví ve 3. kole první fotbalové ligy. Jediný gól utkání dal střídající Vlček čtvrt hodiny před koncem.

on-line

utkání jsme sledovali minutu po minutě

Vlček se prosadil hlavou chvíli poté, co obrovskou šanci propásl boleslavský útočník Chramosta.

V nastaveném čase mohli slávisté vedení ještě zvýšit, ale Milan Černý při sólovém nájezdu ztroskotal na vyběhnuvším brankáři Millerovi, a po něm Kisel střílel vedle odkryté boleslavské branky.

Domácí kouč Karel Jarolím dnes postrádal vedle zraněné trojice Lukáš
Jarolím, Hloušek, Naumov i slovenského záložníka Petera Grajciara, který je na odchodu do týmu nováčka turecké ligy Konyasporu

Ani hosté nebyli kompletní - Kúdela, Kysela a Zahustel jsou zranění.

Utkání Slavia - Mladá Boleslav ve videoreportáži

Zápas sice začal ve svižném tempu, ale hře chyběla přesnost a přesná kombinace. Slavia byla aktivnější, hostům však stačilo pozorně bránit.

První střelu na branku vyslal až ve 27. minutě obránce Čelůstka po centru Trappa, ale z dobré pozice vystřelil slabě a brankář Miller míč chytil. Hostující gólman si snadno poradil i s ranou Milana Černého z hranice velkého vápna.

Domácí nevyžili ani šanci těsně před přestávkou. Po centru Jaroslava
Černého se míč dostal k volnému Čelůstkovi, jenž z deseti metrů poslal míč nad břevno.

Nezáživný fotbal pokračoval i po přestávce. V 55. minutě domácím zatrnulo: po centru Opiely volný Chramosta hlavičkou netrefil branku a v 72. minutě stejný hráč selhal ve stoprocentní šanc, když sám před Vaniakem vypálil těsně vedle.

Mezitím vybídl Jaroslav Černý ke skórování střídajícího Vlčka, který
sice vypálil bez přípravy, ale hodně nepřesně.

Čtvrt hodiny před koncem si to Vlček vynahradil, naběhl na Kiselův centr z přímého kopu a hlavou překonal boleslavského brankáře.

Výhru mohl Vlček pojistit čtyři minuty před koncem, kdy se uvolnil přes svého strážce, ale pak přestřelil.

"Dostali jsme se do vedení, kterému předcházela velká šance
soupeře. Její neproměnění byl zřejmě rozhodující moment zápasu," řekl slávistický kouč Karel Jarolím.

Boleslavský trenér Karel Stanner poznamenal: "Kdybychom tu šanci dali, tak to bylo rozehrané na naše vítězství. Ale i když jsme těsně prohráli, musím naše hráče pochválit, protože odvedli kvalitní výkon."