Plzeňští fotbalisté mají důvod k radosti, trefil se obránce David Limberský. | foto: Jaromír Pech, MF DNES

Měli jsme líp střílet, řekl po remíze autor plzeňského gólu Limberský

• 23
Otevřel skóre zápasu s Besiktasem, ale po zápase byl zklamaný. "Měli jsme v té první půli líp střílet a nějaké góly přidat," řekl po remíze 1:1 plzeňský obránce David Limberský. "Pravda ale je, že Besiktas skvěle podržel brankář."

Fotbalisté Plzně s Besiktasem Istanbul remizovali v úvodním zápase 3. předkola kola Evropské ligy. Odveta se hraje příští týden ve čtvrtek.

"Pavel Horváth mi to nádherně poslal z přímého kopu, šlo o nacvičený signál. A já to nádherně trefil i díky tomu, že míč neskákal, protože na Spartě je položený výborný nový trávník," popsal Limberský svou přesnou trefu.

David Limberský

Myslíte, že vás Besiktas podcenil?
Vypadá to tak. My jsme je určitě zaskočili otevřenou odvážnou hrou. Vlítnout jsme na ně museli, protože soustředit se na defenzívu by znamenalo jistou smrt. Oni takový nápor nečekali, jen je škoda, že jsme do přestávky nevedli tři nula, což se klidně mohlo stát.

Inkasovaný gól z penalty těsně před přestávkou se na vás viditelně podepsal, ve druhé půli jako by vám chyběly elán a síly.
Nic příjemného to vyrovnání nebylo, jistě nás to zaskočilo. Místo tři nula pro nás znenadání jedna jedna. Ale k té druhé půli bych ještě řekl, že nikdo přece nemohl čekat, že proti takovému soupeři budeme jezdit od první do poslední minuty.

Jak vidíte odvetu v Istanbulu?
Musíme tam dát gól, protože jinak jsme z poháru venku. Každopádně jsme i za tu remízu rádi, protože příští čtvrtek bude o co hrát. A byli bychom rádi, kdyby v Istanbulu byl postup ve hře do poslední minuty. Jasné ale je, že za týden už nás Besiktas nepodcení. O to bude odveta těžší.