Český záložník Tomáš Rosický vedl Arsenal v prvním přípravném utkání na nový ročník jako kapitán. | foto: AP

• 13
Ze zápasu neuběhly ani dvě minuty, když Tomáš Rosický precizně narazil Andreji Aršavinovi, který dal gól. Fotbalový Arsenal ve svém prvním přípravném utkání na nový ročník nakonec Barnet ze čtvrté ligy porazil 4:0. A český záložník byl kapitánem.

V devětadvaceti patří Rosický mezi nejstarší hráče Arsenalu. I proto při absenci kapitána Fabregase dostal pásku on.

Český reprezentant nastoupil na svém oblíbeném místě ve středu zálohy a předvedl aktivní výkon.

Ze zkušených hráčů hráli od začátku s Rosickým pouze Vermaelen a Aršavin. Po něm se v první půli proti týmu ze čtvrté ligy ještě dvakrát prosadil mladík Jay Simpson. Do druhé půle vyměnil trenér celou sestavu. Poslední gól přidal Nasri, který od Rosického převzal kapitánskou pásku.

V sobotu odstartoval přípravu i Petr Čech, jehož Chelsea vyhrála nad druholigovým Crystal Palace 1:0 gólem Essiena. Ten při rozcvičce před zápasem omylem trefil dítě sledující zápas za brankou a dlouho se potom