ODDYCH. Brazilci se radují z výhry proti KLDR, zvítězili ale jen těsně.

ODDYCH. Brazilci se radují z výhry proti KLDR, zvítězili ale jen těsně. | foto: AP

Brazilci neměli lehkost, nenadchli, přesto tvrdí: Šlo to hladce

• 0
Podle bookmakerů nastoupil druhý nejlepší proti vůbec nejslabšímu týmu mistrovství světa. Skóre zápasu Brazílie se Severní Koreou ovšem nic takového dlouho nenaznačovalo. "Ale my jsme byli lepší a to se nakonec ve výsledku odrazilo," říká útočník Robinho.

Ano, Brazilci nakonec dosáhli povinné výhry (2:1). Jako by to ale v prvním poločase nebyli oni, fanoušci na tribunách nemohli uvěřit, že stále nejsou schopni vstřelit první gól.

Omluvou jim může být jedině fakt, že Korejci se soustředili hlavně na defenzivu a vytvořili těžko prostupný štít stejně jako jejich vojáci na hranicích s Jižní Koreou.

"Hráli velmi dobře, drželi nás dál od brány a dělali všechno pro to, aby nám zabránili ve skórování," hodnotil hru soupeře záložník Kaká.

Pro své spoluhráče v poli měl pochopení i gólman César: "Při prvním zápase jsou hráči vždycky trochu pod tlakem. Nervozita je normální. Stát se může cokoli, v druhé půli jsme se ale hodně zlepšili a nakonec to šlo hladce."

Spasitelem jihoamerického týmu se stal v 55. minutě pravý obránce Maicon. Většina fotbalistů by v jeho pozici centrovala před bránu, ne tak fotbalista Interu Milán.

Maicon si v klubu zřejmě zvykl na úspěšně zakončené útočné výpady, a tak z téměř nulového úhlu vystřelil vnějším nártem, tedy takzvanou šajtlí. A vyšlo to! Brankář Mjong-kuk přímé ohrožení nečekal.

"Už jsem dal podobný gól v přátelském utkání s Portugalskem," vyprávěl po utkání Maicon. "Už když jsem ten míč zpracoval, tak jsem si říkal, že budu střílet."

Vedení poté ještě pojistil Elano díky Robinhově perfektní přihrávce za obranu a radost ze zisku tří bodů nezkazil ani přesný zásah Jun-nama v úplném závěru.

"Vyhráli jsme hladce a teď už se musíme připravit na další zápas," soustředí se Robinho na nedělní souboj s Pobřežím slonoviny.

"Jsem za tu výhru šťastný. Zvítězili jsme v prvním zápase a budeme v tom pokračovat, než dosáhneme našeho cíle. Tím je finále," dodal Maicon, jemuž letos zbývá opravdu jen titul mistra světa. S Interem už všechny možné trofeje získal - vyhrál ligu, italský pohár i Ligu mistrů.