Mark Recchi z Bostonu v šanci před gólmanem Philadelphie Brianem Boucherem. Vpravo další hráč Flyers Kimmo Timonen. | foto: AP

Boston se i bez zraněného Krejčího přiblížil postupu, Chicago otočilo sérii

• 68
Stejně jako na západě San Jose nad Detroitem, tak v semifinále Východní konference vede Boston nad Philadelphií už 3:0 na zápasy. Rozhodla o tom středeční venkovní výhra Bruins 4:1, na níž se jednou asistencí podílel i David Krejčí. Český centr ovšem utkání nedohrál poté, co jej vyřadil tvrdým bodyčkem Mike Richards. Ve druhém duelu Chicago uspělo na ledě Vancouveru v poměru 5:2 a otočilo sérii na 2:1 na zápasy.

Po úvodních nezdarech v semifinále Východní konference 4:5PP a 2:3 byl pro hokejisty Philadelphie úspěch nad Bostonem po přesunu na domácí led již otázkou bytí či nebytí.

Vyprodanou arénu Wachovia Center rozjásal ve 3. minutě útočník Arron Asham. Vedení Flyers ovšem nemělo dlouhého trvání. Už v čase 4:11 totiž srovnal Blake Wheeler. Za dalších 94 vteřin navíc otočil skóre v parádní formě hrající veterán Miroslav Šatan.

Celé akci předcházel tvrdý bodyček domácího kapitána Mikea Richardse proti českému útočníkovi Davidu Krejčímu. Ten rozjel rychlý protiútok, po tvrdém střetu se soupeřem ovšem v akci nepokračoval. Duo Milan Lucic - Miroslav Šatan si nicméně v dobývání domácí branky vystačilo.

Lucic v rychlém protiútoku poslal Šatanovi skvělou přihrávku do prostoru mezi rozestoupenou obranu a slovenský forvard potvrdil svou formu. Skóroval v play-off už počtvrté za sebou. Za stavu 2:1 pro Boston Krejčí z utkání odstoupil a byl převezen do philadelphské nemocnice. Zdravotní potíže vyřadily ze sestavy hostí také beka Adama McQuaida, přičemž už dříve v play-off kvůli potížím s kolenem vypadl z akce střelec Marco Sturm.

"Krejčí podstoupí v nemocnici podrobnější vyšetření a o jeho stavu teprve budeme informováni. O McQuaidovi nemáme taky žádné zprávy, zítra budeme chytřejší," komentoval nepříjemné ztráty kouč Bruins Claude Julien, jehož svěřenci si ale i v oslabené sestavě se svým soupeřem poradili.

Skvělý gólman Tuukka Rask totiž celkově pochytal 34 ran a po úvodním gólu Ashama už Philadelphii nic víc nedovolil. Branky naopak padaly na druhé straně poté, co v třetí třetině zvýšil na 3:1 veterán Mark Recchi a při power-play domácích stanovil konečné skóre Patrice Bergeron. Další zápas je na programu v pátek a v případě vítězství by již Boston slavil postup do finále Východní konference.

Bodyček Richardse proti Krejčímu a následná rozdílová branka utkání z hole Šatana:

Chicago otočilo vývoj série proti Vancouveru

Vysoká domácí porážka 1:5 ze zahajovacího střetnutí semifinále Západní konference je zapomenuta. Hokejisté Chicaga se totiž po dalších dvou bitvách ujali vedení v sérii 2:1 na zápasy, když Vancouver přehráli v domácí odvetě 4:2 a po přesunu do Kanady uspěli dokonce výsledkem 5:2.

Hlavním hrdinou utkání byl hostující silový útočník Dustin Byfuglien. Po osmizápasové střelecké odmlce v play-off se blýskl hattrickem a stal se ústředním strůjcem úspěchu Blackhawks. Skvělý výkon podal také brankář vítězů Antti Niemi, autor 31 zákroků. Finskou jedničku Chicaga domácí překonali pouze ve dvou případech, když se v prostřední dvacetiminutovce prosadili Jannik Hansen a Alex Burrows.

Dvěma body za gól a přihrávku se v utkání prezentoval slovenský reprezentant v dresu Blackhawks Marián Hossa. Jednatřicetiletý pravý křídelní útočník v 48. minutě pojistil hostím vedení gólem na 4:2. Asistenci si připsal také jeho krajan Tomáš Kopecký. Poslední slovo střetnutí si vzal v čase 53:58 zmiňovaný Byfuglien, jenž navázal na předchozí trefy z 17. a 32. minuty a završil své třígólové představení.

Výsledky 2. kola play-off:

Východní konference - 3. zápas:

Philadelphia - Boston 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)
3. Asham - 5. Wheeler, 6. Šatan (Krejčí), 43. Recchi, 59. Bergeron. Střely na branku: 35:20. Diváci: 19 688. Stav série: 0:3.

Západní konference - 3. zápas:

Vancouver - Chicago 2:5 (0:2, 2:1, 0:2)
30. Hansen, 40. Burrows - 17., 32. a 54. Byfuglien, 6. Versteeg, 48. Marián Hossa. Střely na branku: 33:35. Diváci: 18 810. Stav série: 1:2.