Todd Bertuzzi z Detroitu (vpravo) atakuje Douglase Murrayho ze San Jose. | foto: AP

Detroit je krok od vyřazení se San Jose, Pittsburgh slavil na ledě Montrealu

• 8
Hokejisté Detroitu neuspěli ani ve třetím souboji semifinále Západní konference se San Jose. Tentokrát padli na domácím ledě 3:4 v prodloužení a případná třetí účast ve finále Stanley Cupu za sebou se jim tak hodně vzdálila. Za stejným cílem naopak nakročili obhájci trofeje z Pittsburghu poté, co zvítězili na ledě Montrealu v poměru 2:0.

Šance na v pořadí třetí reprízu posledních dvou finále Stanley Cupu mezi Detroitem a Pittsburghem se v letošním play-off po úterních zápasech hodně zmenšila.

Už po semifinále jednotlivých konferencí totiž s velkou pravděpodobností minimálně jeden z výše uvedených celků vypadne ze hry.

Hokejisté Detroitu totiž prohrávají se San Jose už 0:3 na zápasy a ani Pittsburgh proti organizované hře Montrealu se skvělým Jaroslavem Halákem v brance nemá nic jistého, přestože se ujal vedení 2:1 na zápasy.

Na ledě Sharks prohráli Red Wings dvakrát po těsném skóre 3:4. Stejným výsledkem pak skončil také jejich domácí duel semifinále Západní konference pouze s jediným rozdílem, když padli až v prodloužení.

Svěřenci kouče Mikea Babcocka přitom vedli po čtyřiceti minutách hry už 3:1. Trefili se Tomas Holmström, Danny Cleary a Henrik Zetterberg. Ve třetí třetině ovšem Jimmyho Howarda překonali Joe Thornton a Logan Couture. Obrat San Jose pak v 68. minutě dokonal Patrick Marleau.

"Je to hodně špatné, ale pořád není konec. Nesmíme přestat věřit," řekl po zápase zklamaný brankář domácích Howard. Jeho Red Wings od roku 1970 byli v podobné situaci celkově čtyřikrát, přičemž ani jednou sérii nedokázali otočit.

Vítězný gól Marleaua po skvělé přihrávce Thorntona z brejku 2 na 1:

Fleury vychytal Pittsburghu vedení v sérii

V době, kdy se ohledně semifinále Východní konference mezi Montrealem a Pittsburghem, média výhradně věnovala slovenskému brankáři týmu Canadiens Jaroslavu Halákovi na sebe výrazně upozornil také Marc-Andre Fleury.

Talentovaný Kanaďan, jenž v loňské sezoně Penguins vychytal Stanley Cup, v zápase s pořadovým číslem tři kryl všech 18 ran Montrealu a uhájil své čtvrté čisté konto kariéry v play-off.

Když se v úvodu třetí třetiny proti jinak bezchybnému Halákovi prosadil v přesilovce Jevgenij Malkin, hosté mohli slavit vítězství a zároveň vedení v sérii 2:1 na zápasy. Pittsburgh vyhrál 2:0, když Malkinovu trefu v samotném závěru ještě pojistil při power-play Montrealu útočník Pascal Dupuis.

Výsledky 2. kola play-off

Východní konference - 3. zápas:

Montreal - Pittsburgh 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
42. Malkin, 60. Dupuis. Střely na branku: 18:25. Diváci: 21 273. Stav série: 1:2.

Západní konference - 3. zápas:

Detroit - San Jose 3:4 v prodl. (2:1, 1:0, 0:2 - 0:1)
Branky
: 14. Holmström, 19. Cleary, 22. Zetterberg - 20. Setoguchi, 47. J. Thornton, 54. Couture, 68. Marleau. Střely na branku: 35:33. Diváci:
20 066. Stav série: 0:3.