Letenští si se soupeřem snadno poradili: Sparta - Brno 3:0

• 35
Fotbalisté Sparty si v domácím prostředí na Letné snadno poradili s Brnem. Nastříleli soupeři tři góly a přitom ani jednou neinkasovali.

sledovali jsme on-line

O góly vítězů se postarali dvěma přesnými zásahy Kucka, třetí branku přidal Kadlec.

Za stavu 0:0 neproměnil domácí Žofčák pokutový kop, ale na sparťanech se to nijak nepodepsalo.

Hřiště během utkání opustili dva zranění stopeři, nejprve Brabec a poté Hejda, který ho střídal.

Sparťané proti nejlepšímu týmu jara hodlali odčinit středeční bezbrankovou remízu z Jablonce a s Brnem doma toužili zopakovat loňskou čtyřbrankovou kanonádu.

Sparta se v ofenzivě rozjížděla pomalu, dobře fungující brněnskou obranu přelstili její hráči až ve 38. minutě: Žofčák dlouhým pasem našel Sionka, toho v pokutovém území zastavil brankář Bureš a sudí Hrubeš i přes protesty Brňanů nařídil penaltu.

Už potřetí na jaře se k ní postavil Žofčák, ale chabou střelou nechal vyniknout Bureše.

Mýlil se ale ten, kdo myslel, že Spartu Žofčákova chyba zlomí. Naopak už po čtyřech minutách před brněnskou obranou v ostrém souboji předčil útočník Wilfried brněnského zadáka Jílka a Kucka zblízka poslal domácí do vedení.

Plány Brna na ráznou odpověď vzaly za své už těsně po poločase. Hned po dvou minutách se na hranici pokutového území opřel do odraženého míče útočník Kadlec a povedenou ranou levačkou zamířil skvěle do levého horního rohu branky.

Euforii sparťanů v 51. minutě ještě zvýraznil Kucka svojí druhou trefou v
zápase. Slovenský reprezentant měl i kus štěstí, když se mu přímo před nohu odrazil míč, který chvíli předtím napálil do břevna Wilfried.

Zdánlivě pohodový závěr tak Spartě narušily dvě nečekané ztráty v jejích
řadách. Po hodině hry nejprve zřejmě kvůli problémům se svalem odstoupil ze hry stoper Brabec. Jeho náhradník Hejda však na hřišti vydržel pouhých třináct minut a opustil hřiště na nosítkách, když jej zřejmě zradila achilovka.

Sparťanský kouč Jozef Chovanec si výhry nad Brnem považoval. "Z Brna šel respekt, ne nadarmo to je nejlepší tým jara. Až když jsme zlepšili pohyb, tak jsme soupeře dostali pod tlak. A samozřejmě nás uklidnilo vedení," připomněl Chovanec první branku Kucky krátce před poločasem.

Podle brněnského trenéra Miroslava Beránka mělo na prohru jeho týmu velký vliv odstoupení zraněného kapitána a stopera Jana Trousila.

"Vliv Trousila na naší hru je velký. Nejen, že respekt budí jeho figura, nesmírně platný je zkušenostmi a hlavně tím, jak působí na tým," vysvětloval Beránek. "Než si na sebe nově sestavená obrana zvykla,
inkasovali jsme a pak hned po poločase ještě dvakrát."