Martin Havlát z Minnesoty (vlevo) v urputném souboji s Antoinem Vermettem z Columbusu | foto: AP

Voráček si asistencí na rozdílový gól Columbusu prodloužil bodovou sérii

• 6
V závěru základní části své druhé sezony v NHL talentovaný útočník Jakub Voráček pokračuje v navýšení svého bodového maxima. V pátečním duelu Columbusu s Minnesotou kladenský odchovanec v 52. minutě přihrál na rozdílovou branku domácímu kapitánovi Ricku Nashovi a bodově se tak prosadil ve třetím startu za sebou. Blue Jackets zvítězili 4:2, přestože již prohrávali 0:2.

Ve své nováčkovské sezoně Jakub Voráček odehrál 80 zápasů s bilancí 38 bodů (9+29). Po sedmdesáti startech ve druhém ročníku v zámořské soutěži má kladenský odchovanec na kontě pro změnu už 42 zápisů za 12 branek a 30 asistencí.

Svou jubilejní třicátou přihrávku sezony si dvacetiletý pravý křídelní forvard připsal v páteční konfrontaci s Minnesotou, která Columbus opouštěla s porážkou 2:4. Voráček se bodově prosadil po gólech proti Edmontonu a St. Louis už ve třetím startu za sebou, přičemž z posledních pěti utkání vytěžil dohromady šest bodů (3+3).

Hostující Wild v zápase poslali do dvoubrankového vedení Mikko Koivu a Chuck Kobasew. Columbus se poprvé prosadil až v 34. minutě, kdy kontaktní trefou oživil naděje na bodový zisk Kristian Huselius.

Klíčovou z pohledu vývoje celého střetnutí pak byla závěrečná dvacetiminutovka a konkrétně 52. minuta. V čase 51:02 totiž vyrovnal na 2:2 Kris Russell a o 27 vteřin později Voráček přihrál na rozdílovou trefu Ricku Nashovi. Uzdravený kapitán Blue Jackets, jenž se vrátil na led po čtyřzápasové pauze, se v samotném závěru trefil ještě podruhé a zaokrouhlil svou střeleckou bilanci sezony na 30 branek.

Rozhodující akce zápasu:

Detroit se trápil proti poslednímu celku NHL

Hokejisté Edmontonu v pátečním souboji s Detroitem překvapivě ukončili svou pětizápasovou sérii porážek, když finalisty posledního Stanley Cupu udolali 3:2 po samostatných nájezdech. Mnoho přitom nechybělo a v tabulce NHL poslední Oilers brali dva body už po řádné hrací době.

Kanadský celek po skvělém nástupu poslal do vedení už v 57. vteřině duelu Andrew Cogliano. Na 2:0 pak v 5. minutě zvyšoval bek Ryan Whitney. Detroit umazal nulu na kontě Devana Dubnyka až v 32. minutě zásluhou Patricka Eavese. Vyrovnání si Red Wings vybojovali až v čase 59:59, kdy se ve skrumáži před domácí brankou prosadil obránce Brian Rafalski.

V následných samostatných nájezdech měli ovšem navrch opět Oilers. Brankáře Detroitu Jimmy Howarda překonali Ryan Potulny a Gilbert Brule, kdežto proti domácímu Dubnykovi uspěl z tria Pavel Dacjuk - Valtteri Filppula - Jason Williams pouze posledně jmenovaný útočník. Red Wings si tak připsali alespoň jeden bod, díky čemuž stále figurují na poslední postupové příčce do play-off Západní konference.

Vyrovnání Rafalského z času 59:59:

Calgary proti San Jose využilo zaváhání Detroitu

Přetahovaná mezi Detroitem a Calgary o osmou příčku Západní konference pokračuje. Zmiňovaní Red Wings získali v pátek proti poslednímu Edmontonu pouze bod, čehož využili Flames poté, co v domácím střetnutí přehráli silné San Jose.

Calgary zvítězilo těsně 4:3, když se o góly podělili Daymond Langkow, Nigel Dawes, Eric Nystrom a kapitán Jarome Iginla, který se kromě 32. trefy sezony zviditelnil i pěstním soubojem s hostujícím Ryanem Clowem.

Flames vedli po čtyřiceti minutách 4:1, hostující Sharks nicméně utkání zdramatizovali. Miikku Kiprusoffa totiž v 53. a 59. minutě překonali Manny Malhotra a Dan Boyle. Na vyrovnání už ale lídrům Západní konference nezbyl čas.

Bitka mezi Iginlou a Clowem:

Columbus - Minnesota 4:2 (0:1, 1:1, 3:0)
Branky: 52. a 60. Nash (na první Voráček), 34. Huselius, 52. Russell - 11. M. Koivu, 23. Kobasew. Střely na branku: 32:20. Diváci: 16.419.

Calgary - San Jose 4:3 (2:0, 2:1, 0:2)
Branky: 4. Iginla, 9. Langkow, 30. Dawes, 32. Nyström - 23. Heatley, 53. Malhotra, 59. D. Boyle. Střely na branku: 24:28. Diváci: 19.289.

Edmonton - Detroit 3:2 po sam. nájezdech (2:0, 0:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 1. Cogliano, 5. Ryan Whitney, rozh. nájezd Brule - 32. Eaves, 60. Rafalski. Střely na branku: 24:33. Diváci: 16.839.

Anaheim - NY Islanders 5:4 v prodl. (2:2, 0:2, 2:0 - 1:0)
Branky: 19. a 60. Višňovský, 11. Beleskey, 50. J. Blake, 61. S. Koivu - 20. a 23. Okposo, 10. Park, 35. Tavares. Střely na branku: 39:31. Diváci: 14.665.