Brankář New Jersey Martin Brodeur zneškodňuje nájezd Davida Krejčího z Bostonu.

Brankář New Jersey Martin Brodeur zneškodňuje nájezd Davida Krejčího z Bostonu. | foto: AP

Eliáš se Škoulou asistovali u výhry New Jersey, v dresu soupeře bodoval Krejčí

• 0
Pondělní program hokejové NHL nabídl z českého pohledu nejzajímavější utkání mezi New Jersey a Bostonem. Domácí Devils i díky asistencím Patrika Eliáše a Martina Škouly zvítězili 3:2, přičemž za hosty si jednu přihrávku připsal pro změnu David Krejčí. Ve druhém startu za sebou se za Columbus, který přišel o zraněného beka Jana Hejdu, střelecky prosadil mladík Jakub Voráček. Blue Jackets porazili Edmonton 5:3.

Duel mezi New Jersey a Bostonem proti sobě postavil čtvrtý s osmým celkem tabulky východní konference NHL.

Po výsledku 3:2 se ze dvou bodů radovali domácí Devils, čímž opět potvrdili, že se jim pomalu vrací vítězná forma. Svěřenci kouče Jacquesa Lemairea, bojující o triumf v Atlantické divizi, zvítězili potřetí z posledních čtyř startů.

New Jersey odehrálo parádní první třetinu. V 10. minutě otevřel skóre Rob Niedermayer, asistovali David Clarkson a Martin Škoula. Pro českého beka to byl první bod v pátém startu v dresu svého nového zaměstnavatele, kterého posílil před uzávěrkou přestupů přes Toronto z Pittsburghu.

V 18. minutě se po skvělé rozehrávce brankáře Martina Brodeura řítil do samostatného úniku David Clarkson a domácí vedli 2:0. V čase 18:08 navíc pojistil vedení Zach Parise po přihrávkách Mikea Mottaua a Patrika Eliáše.

Boston na drtivý nástup soupeře odpověděl v úvodu druhé dvacetiminutovky, kdy Brodeura připravil o čisté konto Blake Wheeler. Asistovali David Krejčí a Mark Stuart. Stav 3:1 však vydržel až do samotného závěru. Bruins dokázali při power-play snížit zásluhou Patrice Bergerona. Na vyrovnávající trefu už ale nedosáhli.

Podívejte se na skvělou přihrávku Brodeura:

Voráček dal třetí gól ze čtvrtého startu, Hejda se zranil

Jeden z největších talentů českého hokeje v zámořské NHL, Jakub Voráček, se v pondělí opět gólově prosadil za Columbus. Kladenský odchovanec tak vsítil už svůj 12. gól sezony a třetí z posledních čtyř zápasů. Dvacetiletý pravý křídelní útočník otevřel v 15. minutě skóre domácího duelu s Edmontonem.

V souboji celků ze suterénu Západní konference nakonec Blue Jackets svého hůře postaveného soupeře přehráli po skóre 5:3. Blýskli se zejména forvardi Kristian Huselius (1+3) a Antoine Vermette (1+2).

Smutnou zprávou pro fanoušky Columbusu a zároveň českého hokeje bylo ovšem zranění beka Jana Hejdy, pro něhož s velkou pravděpodobností skončila sezona. Účastním olympijského turnaje si přivodil blíže nespecifikované zranění dolní části těla. Podobný osud už dříve potkal Ladislava Šmída a Aleše Hemského, kteří nyní poslednímu celku NHL z Edmontonu citelně schází.

Detroit v přímem boji o play-off uspěl nad Calgary

Z pondělních tří zápasů měl asi největší náboj duel mezi Calgary a Detroitem, který proti sobě svedl 8. a 9. tým Západní konference. V přímém boji o poslední postupovou příčku do play-off uspěli Red Wings, kteří si z kanadské arény Pengrowth Saddledome odváží dva body za výhru 2:1.

Flames poslal do vedení už ve 2. minutě Craig Conroy. V závěru druhé dvacetiminutovky ale vyrovnal v přesilovce Pavel Dacjuk a v čase 58:41 zasadil domácím druhý úder Tomas Holmström.

New Jersey - Boston 3:2 (3:0, 0:1, 0:1)
10. R. Niedermayer (Škoula), 18. Clarkson, 19. Parise (Eliáš) - 21. Wheeler (Krejčí), 59. Bergeron. Střely na branku: 28:36. Diváci: 15.801.

Calgary - Detroit 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
2. Conroy - 40. Dacjuk, 59. Holmström. Střely na branku: 23:28. Diváci: 19.289.

Columbus - Edmonton 5:3 (1:0, 1:1, 3:2)
Branky: 15. Voráček,
25. Clark, 41. Methot, 47. Huselius, 60. Vermette - 22. Nilsson, 45. Penner, 48. Johnson. Střely na branku: 29:32. Diváci: 13.603.