Severočeši získali první jarní bod: České Budějovice - Liberec 1:1

• 0
Fotbalisté Liberce si po dvou předchozích porážkách připsali do prvoligové tabulky první jarní bod za remízu 1:1 v Českých Budějovicích.

Sledovali jsme on-line

Slovan poslal do vedení chorvatský zadák Lovre Vulin svým prvním gólem v české lize, ale třináct minut před koncem srovnal Rudolf Otepka a byla to tké jeho první trefa v barvách Jihočechů.

Liberecký kouč Petřík zamíchal po dvou jarních duelech bez vstřeleného gólu se sestavou. Základní jedenáctku obměnil oproti poslednímu utkání na čtyřech místech, jen plánovaný návrat zkušeného stopera Holeňáka zhatily těsně před výkopem zdravotní problémy.

Oba týmy čtvrthodiny soupeřily o střed hřiště, které postupně začal ovládat Liberec. V 16. minutě naskočil na Frejlachův rohový kop zkušený Nezmar a domácí mohli děkovat Otepkovi, který akrobaticky odvrátil z brankové čáry.

Po hodině hry potvrdil dobrou formu Kučera, který se vytáhl proti Frejlachovi. V 68. minutě však už byl domácí gólman bezmocný, když ho po Frejlachově centru z voleje překonal nepokrytý Vulin.

Dynamo okamžitě přidalo a hned vzápětí mohlo srovnat, jenže nabíhající
Žižka střílel po Otepkově centru nad břevno. V 73. minutě nezamířil v další velké šanci mezi tyče ani Ondrášek.

Třináct minut před koncem však už Jihočeši slavili, první soutěžní gól v českobudějovickém dresu zaznamenal Otepka, který zužitkoval přímý kop z hranice vápna.

Domácí vyrovnávací branka nakopla. V 81. minutě postupoval k liberecké brance Meszároš, ale místo přihrávky na volného Hudsona zvolil samostatný průnik a celou akci pokazil. V závěru už oba týmy hlídaly remízu.

Domácí kouč Jaroslav Šilhavý řekl: "V prvním poločase nás Liberec zaskočil velice aktivní hrou, hodně vysoko napadal naše obránce. Ve druhém poločase jsme to trochu přeskupili a bylo to celkově vyrovnanější, navíc jsme dokázali vyrovnat."

Liberecký kouč Josef Petřík viděl u svého týmu zlepšení.

"Po dvou nevydařených výsledcích z úvodních dvou kol jsme se dostali pod tlak, ale mužstvo podalo obětavý výkon. S nasazením, bojovností a celkovým výkonem našich hráčů jsem dnes spokojen, ale mrzí mě, že jsme to nedotáhli do vítězného konce," řekl Petřík.