Fotbalisté Mladé Boleslavi a Sparty se zdraví po vzájemném zápase

Fotbalisté Mladé Boleslavi a Sparty se zdraví po vzájemném zápase | foto:  Radek Cihla, MAFRA

Sparta dala v Boleslavi vítězný gól v nastavení, Slavia doma remizovala

• 172
Až v nastaveném čase se sparťanský fotbalista Sionko postaral nádherným gólem o výhru nad Boleslaví 2:1. Ve šlágru 19. kola první ligy slávisté v domácím prostředí jen remizovali s Teplicemi 0:0. Ostrava v Brně rovněž remizovala.

V Edenu místo gólů fanoušci viděli už v prvním poločase tři vážná zranění.

V nemocnici skončili slávisté Naumov s Jandou a teplický Matula. Nehůř dopadl Naumov, který si kvůli zlomenému bérci minimálně půl roku nezahraje.

Sparťané byli v Boleslavi fotbalovějším mužstvem a po inkasovaném gólu v první půli se po přestávce usilvně snažila o zvrat. Ten se nakonec v podobě dvou gólů a Letenští tak jsou v tabulce pouhý bod za vedoucími Teplicemi.

Třetí je Jablonec, který těsně porazil Kladno. Jediný gól utkání dal záložník Marek Jarolím. Jablonec se tak napravil minulý debakl z Ostravy, která na výhru nenavázala.

V Brně sice vedla, ale deset minut před koncem inkasovali. Navíc mohla přijít i bod, domácí Křeček v poslední minutě trefil břevno, navíc za stavu 0:0 sudí neuznali Brnu regulérní gól.

V dalších zápasech se nejlépe předvedla Plzeň. Ta na domácím stadionu ve Štruncových sadech deklasovala tým vršovických Bohemians 1905 3:0.

Západočeši dali během úvodní půlhodiny dva góly a v podstatě bylo o osudu zápasu rozhodnuto. U všech tří branek domácích byl kapitán Horváth.

Jihočeši v domácím prostředí prohrávali s Libercem, ale nakonec vydřeli alespoň remízu 1:1 díky trefě Otepky.

Snaživá Příbram zdatně vzdorovala v Olomouci, jenže potom si její kapitán Huně nechal dát za fauly dvě žluté karty za sebou a domácí nabídnutou přesilovku využili.

Olomouc zaslouženě přidala dva góly, vyhrála 3:1 a Středočeši domů odjeli s prázdnou.

Poslední Střížkov opět ztratil, po dvou porážkách doma remizoval 1:1 s rovněž ohroženým Slováckem, jenže pouhý bod je při záchranářských bojů hodně málo