Galapředstavení jubilanta Vlčka: Slavia - České Budějovice 3:2

• 198
Přestože fotbalisté Slavie v dohrávce 18. kola první ligy zvítězili v pražském Edenu nad Českými Budějovicemi rozdílem jediného gólu 3:2, zápas jednoznačně ovládli.

on-line

utkání jsme sledovali minutu po minutě

Za svého značně nejistého brankáře Seneckého, který Jihočechům pomohl k oběma zásahům, domácí hráči z pole nemohou.

Jubilant Vlček, který nastoupil ke čtyřstému ligovému zápasu, se po Hunalově chybném odkopu gólově prosadil už ve 2. minutě, hrál s obrovskou chutí a dařilo se mu.

Slavia soupeře v úvodu utkání válcovala, Vlček v 11. minutě nastřelil tyč, dorážku Naumova zblokoval Krob.

Jenže poté si první slabou chvilku vybral domácí gólman Senecký a při dálkovém pokusu budějovického Černáka jen komicky zaplachtil vzduchem a bylo vyrovnáno,¨

Domácí ale rychle zvedli hlavy, jenže Naumov a Janda se v koncovce neprosadili. Až teprve po půlhodině zápasu přišla další pohledná akce Slavie, na jejímž konci byla Trubilova hlavička do břevna a snadná dorážka Jandy.

A znovu v obrovské šanci Naumov, jenže tentokrát sólový nájezd pokazil střelou do vyběhnuvšího gólmana Kučery.

Slavia - České Budějovice: David Horejš (vlevo) a domácí David Hubáček v soubojiSlavia - České Budějovice: domácí Peter Grajcar (vpravo) a Petr Šíma v hlavičkovém soubojiSlavia - České Budějovice: Vitalij Trubila (vpravo) a Martin Leština bojují o míč

Budějovičtí se na dostřel slávistické branky dostávali jen sporadicky, ale podržel je opět brankář Senecký, když po Ondráškově střele z mírného úhlu pustil míč nečekaně do sítě...

Naštěstí slávisté měli výborného veterána Vlčka. Ten si nedlouho před přestávkou naskočil na znamenitý přetažený centr Grajciara a nádhernou hlavičkou napříč brankou dal svůj druhý gól zápasu.

Do druhé půle nastoupili slávisté s Milanem Černým místo zraněného Jandy, stále byli aktivnější, ale hru spíš kontrolovali, než aby se za každou cenu hrnuli dopředu.

Přesto se ke gólové střele dostal Grajciar, ale tentokrát se vyznamenal hostující brankář Kučera. A podobně úspěšně si budějovický brankář počínal při tutovce Vlčka, jehož pokus vyrazil nohama.

Když pak v závěru utkání slávistický kapitán Vlček střídal, dočkal se zasloužených ovací.

Jeho spoluhráči potom už nejtěsnější vedení udrželi, nejspíš také proto, že Krobova závěrečná dělovka z dálky naštěstí pro Seneckého prošla nad břevnem.

"Já jsem celkově spokojen až na to, že jsme dvakrát takto inkasovali. Budějovice nevyslaly velký počet střel na bránu, ale dvakrát skončil míč v síti," řekl kouč Slavie Karel Jarolím.

Českobudějovický kouč Jaroslav Šilhavý si po divokém prvním poločase postěžoval na chyby v obraně. "Takhle bychom těch šancí na záchranu asi moc neměli," prohlásil trenér třináctého týmu tabulky, který má jen jednobodový náskok na předposlední místo.