Slávistický záložník Peter Grajciar (vpravo) v souboji s Janem Flachbartem ze střížkovských Bohemians Praha | foto: Lukáš Bíba, MF DNES

• 133
Byla to komická chyba. Sparťanský stoper Brabec a gólman Blažek se nedohodli, míč kolem nich proskákal a příbramský útočník Wágner střílel do prázdné branky. To slávisté měli důvod k radosti: povedenou a vítěznou ránu středopolaře Grajciara. Podívejte se na klíčové momenty 17. kola první ligy.

Na portálu iDNES.cz najdete sestřihy všech zápasů, přinášíme vám je ve spolupráci se serverem fotbalživě.cz. Portál iDNES.cz už před třemi roky vysílal historicky první přímý přenos z fotbalové ligy připravovaný pouze pro internet, probíhající ročník první ligy také odstartoval živým vysíláním.

Podívejte se, jak vypadaly zápasy sedmnáctého kola fotbalové ligy.

Bohemians/Střížkov - Slavia 0:1

Fotbalisté Slavie začali jarní stíhací jízdu ze sedmého místa vítězně. V malém derby na Strahově proti domácím střížkovským Bohemians vyhráli 1:0, když rozhodl krásnou střelou ze střední vzdálenosti záložník Grajciar.

Sparta - Příbram 1:1

Fotbalisté Sparty na úvod fotbalového jara selhali. Ač proti Příbrami vedli, nakonec body ztratili. Při vyrovnávacím gólu hostů chyboval gólman Blažek a stoper Brabec a po jejich hrubce se dostal po pár vteřinách na hřišti k míči střídající Wágner a střílel do odkryté branky.

Jablonec - Bohemians 1905 3:0

Jen devět minut od úvodního výkopu a souboj už měl jistého vítěze. Fotbalisté Jablonce dvěma góly v úvodu zápasu zaskočili nováčka, pak už si vedení ohlídali a navíc v závěru přidali třetí gól.

Budějovice - Teplice 0:0

Fotbalisté Teplic nedokázali překonat obranu Českých Budějovic a jen remizovali 0:0. Přišli tak o první místo v tabulce. V poslední minutě mohl rozhodnout Došek, ale zimní posila ze Sparty trefila jen protihráče.

Sestřihy a komentáře k dalším zápasům si pustíte kliknutím na výsledek.

Boleslav - Kladno 0:1

Fotbalisté Mladé Boleslavi na úvod jara nečekaně selhali. Kandidát na pohárové příčky doma podlehl předposlednímu Kladnu, které se bodově dotáhlo na soupeře před sebou.

Olomouc - Slovácko 1:0

Fotbalisté Olomouce zdolali Slovácko 1:0. Jedinou branku utkání vstřelil v 57. minutě Ordoš, byla to jeho devátá trefa sezony, čímž dostihl nejlepšího střelce Kuliče z Boleslavi.

Brno - Liberec 1:0

Fotbalisté Brna začali jaro vítězstvím: Liberec porazili 1:0. Jedinou branku utkání dal těsně před poločasem záložních Polách. Brňané ukončili sérii šesti zápasů bez výhry, v závěru se ale o tříbodový zisk museli po herním výpadku strachovat.