Olomoucký Michal Ordoš (vpravo) a Michal Kordula ze Slovácka | foto: Luděk Peřina, MAFRA

Kanonýr Ordoš: Já a nejlepší střelec ligy? Šance je obrovská

• 3
Byl ve správný čas na správném místě. Přesněji: v 57. minutě na malém vápně. Kanonýr Michal Ordoš přesnou hlavičkou do prázdné branky rozhodl o vítězství olomouckých fotbalistů nad Slováckem.

Připsal si už devátou trefu v sezoně a dotáhl se na mladoboleslavského Marka Kuliče v tabulce střelců. "Opravdu? Jak hrála Boleslav?" ptal se vytáhlý útočník po utkání.

Prohrála 0:1 s Kladnem.
Jéžiš! To je krásný výsledek. Teď vážně: Chci hrát pro tým a jestli budeme vyhrávat, když bude dávat góly Šultes, je mi jedno.

Ale cítíte, že máte velkou šanci stát se králem ligových kanonýrů?
Šance je obrovská, ale víc můžu říct až ve 29. kole.

Slovácku jste mohl vstřelit víc branek. V první půli jste však na malém vápně zaváhal.
Čekal jsem menší odskok. Bohužel míč mi dopadl na bok, na kost a odrazil se dál ode mě. Kdyby mi balon spadl na to moje břicho, tak by zůstal u mě. Škoda, aspoň že jsme dali ve druhé půli jeden gól. Výsledek 1:0 nám určitě stačí.

Hlavičkoval jste sice do prázdné branky, ale za záklonu. Nebál jste se, že už na míč nedosáhnete?
Nečekal jsem, že Kuba Petr mi přihraje do záklonu. Skákal jsem jaksi zpátky. Zaplaťpánbůh, že jsem nehlavičkoval na druhou stranu. Spadlo to tam se štěstím. Mohl jsem trefit obránce na brankové čáře.

Už jste si zvykl na balony Jabulani, s kterými se bude hrát mistrovství světa?
Jsou nepříjemné. Nejhorší je, když jdete do hlavičky. Balon vám letí přímo na hlavu a metr před vámi klesne o metr a rozbije vám hubu. Všichni říkají, že to je pro gólmany těžké, ale ti mají ruce. Já si ksicht nezakryju. Míče jsou nevyzpytatelné, ale dá se na ně zvyknout.

Podzim vám střelecky vyšel. Pocítil jste, že si vás soupeř více hlídá?
Stoprocentně. Slovácko přijelo výborně připravené. Asi čekalo, že vyrukujeme s podobnou sestavou jako na podzim, kdy jsme doma se čtyřmi útočníky všechny válcovali. Fotbal byl bojovný. Trenér nás nabádal, že gól přijde, když budeme pořád pracovat. A měl pravdu.

Prožíváte zápasy se Slováckem víc coby jeho odchovanec?
Je to pro mě jiný zápas. Vyrostl jsem tam, vlastně mě vychovali. Hradiště znám nazpaměť, ale bohužel... Jsem v Olomouci a kdybych měl šetřit každého, kde jsem byl, tak nemůžu hrát čtyři kola. Slovácko se zachrání. Přeji mu to kvůli lidem. Viděl jste dnes jeho fanoušky? Jsou vynikající.

1. AC Sparta PrahaSparta 29 23 4 2 66:25 73
2. SK Slavia PrahaSlavia 29 21 6 2 60:22 69
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 29 18 5 6 64:33 59
4. FC Baník OstravaOstrava 29 13 5 11 46:37 44
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 29 12 7 10 49:45 43
6. 1. FC SlováckoSlovácko 29 11 7 11 37:38 40
7. FC Slovan LiberecLiberec 29 10 9 10 44:44 39
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 29 10 7 12 39:41 37