Patrik Berglund a Roman Polák (vpravo)

Patrik Berglund a Roman Polák (vpravo) | foto: AP

Polák asistoval u výhry St. Louis, Henrik Sedin navýšil náskok v bodování

• 0
V pondělí se hokejoví fanoušci v NHL dočkali tří zápasů, ve kterých se bodově prosadil pouze jediný Čech. Obránce Roman Polák asistoval (0+1) u výhry St. Louis nad Calgary v poměru 2:0. Lídr bodování NHL Henrik Sedin dvěma zápisy (1+1) pomohl Vancouveru zdolat Buffalo 3:2 a obhájci Stanley Cupu z Pittsburghu si odváží dva body z ledu Rangers po výsledku 4:2.

Podeváté z posledních desíti zápasů a posedmé v řadě prohráli v pondělí hokejisté Calgary poté, co na domácím ledě nestačili na St. Louis.

Bluesmani v aréně Pengrowth Saddledome uspěli po výsledku 2:0. Skóre otevřel v 39. minutě za asistencí Romana Poláka a Barreta Jackmana útočník Patrik Berglund. Pojistku pak přidal v 52. minutě David Perron.

Hostující gólman Ty Conklin pochytal všech 34 ran Flames a uhájil svou třetí nulu sezony. St. Louis se po triumfu přiblížilo poslednímu postupovému místu do play-off Západní konference okupovaném právě Calgary na rozdíl pouhých čtyř bodů.

Henrik Sedin uniká Ovečkinovi v bodování NHL

Poprvé od března roku 2007 se hokejisté Vancouveru v NHL radovali z pátého vítězství za sebou, když na domácím ledě zdolali Buffalo 3:2 a v tabulce Severozápadní divize se vyrovnali dosud vedoucímu Coloradu.

Dvěma body se na výhře Canucks podíleli produktivní útočníci Daniel a Henrik Sedinové. Švédští bratři zařídili druhou trefu Vancouveru a asistencemi připravili také třetí, jenž byla nakonec vítěznou. V 46. minutě vypracovali rozhodující zakončení pro Brada Lukowiche.

S celkovými 76 zápisy (24+52) vedoucí muž bodování NHL Henrik Sedin si tak bilancí (1+1) navýšil svůj náskok na druhého Alexandra Ovečkina z Washingtonu na rozdíl šesti bodů.

Z farmy povolaný Chris Conner sestřelil Rangers

O povolání z farmy v AHL do prvního týmu Pittsburghu se útočník Chris Conner dozvěděl pouhých pár hodin před úvodním buly zápasu na ledě newyorské Madison Square Garden. To ovšem vůbec nezabránilo tomu, aby se nakonec stal hlavní hvězdou duelu.

Conner vsítil dvě branky a položil tak základ k vítězství Penguins nad Rangers v poměru 4:2. Šestadvacetiletý pravý křídelní forvard nejprve otevřel v 3. minutě skóre duelu a v 51. minutě zařídil rozdílovou trefu na 3:2 pro hosty. Stejně jako Conner si dva body ze zápasu odnesli i hvězdní útočníci Pittsburghu Sidney Crosby (0+2) a Jevgenij Malkin (1+1).

NY Rangers - Pittsburgh 2:4 (0:1, 1:0, 1:3)
Branky
: 34. a 50. Anisimov - 3. a 51. Conner, 50. Malkin, 60. Dupuis. Střely na branku: 30:28. Diváci: 18.200.

Vancouver - Buffalo 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
Branky: 29. Samuelsson, 32. H. Sedin, 46. Lukowich - 24. Mair, 42. Vanek. Střely na branku: 25:32. Diváci: 18.810.

Calgary - St. Louis 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky: 39. Berglund (Polák), 52. Perron. Střely na branku: 34:29. Diváci: 19.289.