New York Rangers - Aleš Kotalík (vlevo) a Ryan Callahan

New York Rangers - Aleš Kotalík (vlevo) a Ryan Callahan | foto: AP

Kotalík se trefil podruhé za sebou, Židlický s Havlátem asistovali u výhry

• 3
Hokejový útočník Aleš Kotalík nedávno ukončil svou dvouměsíční střeleckou odmlku. Ve středu se pak trefil ve druhém utkání NHL za sebou, když svou 8. brankou sezony přispěl k výhře Rangers nad Dallasem. Dvě přihrávky si za vítěze připsal obránce Michal Rozsíval. Stejnou bilancí se blýskl také Marek Židlický z Minnesoty, za kterou bodoval i Martin Havlát (0+1).

Po pondělní výhře 3:2 nad Bostonem se hokejisté Rangers radovali z výhry na ledě domácí arény Madison Square Garden také ve středu, kdy přehráli pro změnu Dallas v poměru 5:2.

První hvězdou duelu byl vyhlášen známý provokatér zámořské ligy Sean Avery, který ozdobil svou premiéru proti bývalým spoluhráčům z Dallasu čtyřmi body (1+3).

Devětadvacetiletý Kanaďan v průběhu loňské sezony neslavně opustil kádr Stars poté, co se provinil vulgárními urážkami své bývalé přítelkyně toho času ve vztahu s jiným hráčem NHL.

"Dostávám teď zaplaceno od obou týmů," žertoval po zápase Avery, kterého jeho bývalý zaměstnavatel zapsal na listinu volných hráčů. O čtyřletý kontrakt na 15,5 milionu dolarů se tak Rangers s Dallasem dělí.

Rozdílovou branku utkání na 3:2 pro domácí vsítil v 29. minutě český útočník Aleš Kotalík, jenž tak potvrdil druhou trefou z posledních dvou startů ukončení svého střeleckého trápení. V závěrečné třetině ještě náskok Blueshirts navýšili reprezentanti USA na blížící se olympiádě ve Vancouveru, Chris Drury a Ryan Callahan.

Díky 28. gólu sezony se na čele tabulky kanonýrů NHL udržel Slovák Marián Gáborík, který sdílí elitní post s 28gólovým Patrickem Marleauem ze San Jose. Dalším v pořadí je s 26 trefami Alexandr Ovečkin z Washingtonu.

Averyho povedená akce proti týmu, který se paradoxně stále podílí na jeho příjmu:

Židlický s Havlátem přispěli k ukončení černé série

Hokejisté Minnesoty se po čtyřech porážkách v řadě konečně dočkali dvoubodového zisku, když na domácím ledě přestříleli Calgary v poměru 4:1.

Dvěma asistencemi se na výhře Wild podílel obránce Marek Židlický, jenž tak vyprodukoval už pátý bod z posledních čtyř startů. Celkově má dvaatřicetiletý rodák z Mostu na kontě 27 zápisů (3+24) z 42 startů.

Do statistik se v posledních dnech pravidelně zapisuje také útočník Martin Havlát (38z. - 26 bodů, 7+19), který díky asistenci proti Calgary bodoval už pošesté v řadě (během dané série 1+5).

Kanadský celek poslal v Xcel Energy Center už ve 2. minutě do vedení Olli Jokinen. Eric Belanger však v 6. minutě srovnal na 1:1 a Kyle Brodziak v úvodu druhého dějství otočil vývoj na stranu Minnesoty. Domácí fanoušci v dalším průběhu viděli ještě druhou trefu zápasu Belangera a gólovou tečku v podání Cala Clutterbucka.

Guillaume Latendresse už zvedal oslavně ruce nad hlavu, když jeho pokus Miikka Kiprusoff zázračně zblokoval:

Philadelphia rostřílela Toronto

Jasným výsledkem 6:2 skončila konfrontace Philadelphie s Torontem. Výhru slavili domácí Flyers, za které řádil zejména dvougólový útočník Danny Briere. Dvaatřicetiletý centr vylepšil svou dosavadní bilanci z duelů proti Maple Leafs na 30 bodů z 29 startů.

"Nemám pro to vysvětlení. Vždycky se najde pár týmů, proti kterým se herně cítíte líp a více se vám daří," komentoval svou úspěšnou bilanci Briere, jemuž na oba góly asistoval Jeff Carter. Dva body si odnesl také nováček James van Riemsdyk (1+1). Dokonce u tří branek domácích pak asistoval zkušený bek Chris Pronger.

Toronto našlo recept na brankáře Michaela Leightona až v závěrečné třetině, kdy skórovali Nikolaj Kuljomin a Alexej Ponikarovskij.

Jednu přihrávku si připsal český zadák Tomáš Kaberle, jenž má po 45 utkáních ve statistikách 39 bodů (4+35). Na lídra kanadského bodování NHL mezi obránci, Mikea Greena (41z. - 40 bodů, 10+30) z Washingtonu, tak kladenský odchovanec ztrácí pouze jediný bod.

Bitkař Philadelphie Dan Carcillo se proti Torontu připomněl nejen soubojem s Jamalem Mayersem, ale zejména pěkným gólem na průběžných 3:0 pro Flyers:

Buffalo - Tampa Bay 5:3 (3:2, 2:1, 0:0)
1. Myers, 2. Hecht, 3. MacArthur, 22. Stafford, 28. Pominville - 13. St. Louis, 14. Hedman, 26. Lecavalier. Střely na branku: 35:39. Diváci: 18.690.

NY Rangers - Dallas 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)
Branky: 6. Avery (Rozsíval), 16. Gáborík, 29. Kotalík, 49. Drury (Rozsíval), 59. Callahan - 3. B. Richards, 23. Lehtinen. Střely na branku: 25:27. Diváci: 18.200.

Philadelphia - Toronto 6:2 (2:0, 1:0, 3:2)
Branky
: 5. a 45. Briere, 20. Syvret, 31. Carcillo, 42. M. Richards, 48. Van Riemsdyk - 45. Kuljomin, 46. Ponikarovskij (T. Kaberle). Střely na branku: 32:32. Diváci: 19.167.

Minnesota - Calgary 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Branky: 6. a 32. Belanger (na první Židlický), 25. Brodziak (Havlát), 52. Clutterbuck (Židlický) - 2. O. Jokinen. Střely na branku: 35:26. Diváci: 18.137.

Colorado - NY Islanders 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Branky: 3. Stewart (Hejduk), 50. Hendricks - 19. Sim, 38. Schremp, 57. Okposo. Střely na branku: 32:35. Diváci: 13.898.

San Jose - St. Louis 2:1 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 53. Marleau, 65. Heatley - 27. A. McDonald. Střely na branku: 44:29. Diváci: 17.562.