Aleš Kotalík

Aleš Kotalík | foto: AP

Kotalík se v NHL konečně trefil. Gól dal po dvou měsících

• 0
Hokejový útočník Aleš Kotalík se jedním gólem podílel na výhře Rangers nad Bostonem 3:2. Jednatřicetiletý rodák z Jindřichova Hradce tak ukončil své 21zápasů dlouhé čekání na branku poté, co se naposledy prosadil 5. listopadu 2009. Ve druhém pondělním utkání Los Angeles rozstřílelo San Jose vysoko 6:2.

Aleš Kotalík (39z. - 21 bodů, 7+14) vstupoval do pondělního domácího duelu proti Bostonu s bilancí pouhých pěti asistencí z předchozích 21 utkání.

Své vytoužené sedmé branky sezony se český útočník ve službách Rangers dočkal v 10. minutě, kdy využil přesilovou hru a poslal New York do vedení.

V prostřední hrací části domácí přidali druhý gól. Trefil se Erik Christensen. Gólman Henrik Lundqvist ovšem nakonec o svou neprůstřelnost přišel, když jej v 55. a 56. minutě překonali Matt Hunwick a Blake Wheeler. Prvně jmenovaný obránce Bostonu se prosadil dokonce při hře v oslabení za asistence Wheelera a Davida Krejčího (39z. - 21 bodů, 7+14).

Za stavu 2:2 se tak v samotném závěru začínalo odznova. Rangers ale dokázali přispěchat s rychlou odpovědí. Časomíra se zastavila na 58 minutách a 31 vteřinách, když slavil vstřelenou branku útočník Christopher Higgins.

Kromě porážky Bruins ztratili také vedoucího muže klubového bodování Patrice Bergerona. Člen kanadské olympijské nominace byl nešťastně zasažen pukem do ruky od vlastního spoluhráče Dennise Widemana. Délku jeho absence zatím vedení klubu neuvedlo.

Vítězná trefa Higginse:

Los Angeles si vyšláplo na lídra NHL

Osm zápasů v řadě trvala vítězná šňůra hokejistů San Jose. O její přerušení se postaralo až Los Angeles, které v pondělí překvapilo lídra NHL na jeho ledě výsledkem 6:2.

První hvězdou utkání byl zvolen kanadský reprezentační obránce ve službách Kings, Drew Doughty, na jehož konto přibyly čtyři asistence.

Sharks utrpěli debakl, přestože svého soupeře přestříleli 47:20. Skvělý výkon totiž podal gólman vítězů Jonathan Quick. Člen nominace USA na olympiádu ve Vancouveru si poradil s 45 střeleckými pokusy.

San Jose - Los Angeles 2:6 (0:3, 0:2, 2:1)
Branky
: 44. Murray, 54. Marleau - 16. Handzuš, 19. Möller, 20. Kopitar, 37. Smyth, 37. Simmonds, 41. Parse. Střely na branku: 47:20. Diváci: 17.562.

NY Rangers - Boston 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)
10. Kotalík, 28. Christensen, 59. Higgins - 55. Hunwick (Krejčí), 56. Wheeler. Střely na branku: 35:28. Diváci: 18.200.