Phoenix - Vancouver: Petr Průcha (vlevo) se raduje z Martinem Hanzalem z gólu, kterým přispel k výhře svého týmu. Gólman Roberto Luongo je bezmocný. | foto: AP

Průchův gól po české souhře pomohl Phoenixu k rekordu, Erat se zranil

• 10
Také díky souhře tria Průcha-Hanzal-Vrbata mohli slavit hokejisté Phoenixu rekordní desátou domácí výhru v řadě. Coyotes, za které na konci druhé třetiny Průcha vsítil svůj 8. gól sezony, zdolali po samostatných nájezdech Vancouver 3:2. Útočník Martin Erat (0+1) nedohrál po zákroku na koleno vítězný zápas svého Nashvillu proti St.Louis, za které bodoval obránce Roman Polák (0+1).

Úspěšná série hokejistů Phoenixu začala duelem z 21. listopadu proti Philadelphii a pokračovala dalšími domácími triumfy nad Dallasem, Calgary, Ottawou, Minnesotou, San Jose, Columbusem, Anaheimem, Los Angeles a naposledy nad Vancouverem, proti kterému již svěřenci kouče Davea Tippetta překonali klubový rekord jubilejní desátou domácí výhrou v řadě.

Ve druhém utkání za sebou se za Coyotes gólově prosadil český útočník Petr Průcha (40z. - 11 bodů, 8+3), jemuž 8. trefu sezony připravili krajané Radim Vrbata (40z. - 23 bodů, 12+11) a Martin Hanzal (40z. - 19 bodů, 5+14).

Pardubický odchovanec nejprve v pondělí přispěl k bodu za remízu z řádné hrací doby 2:2 v souboji na ledě San Jose (Sharks vyhráli 3:2SN) a o den později se na shodném skóre podílel proti Vancouveru.

S kanadským celkem Phoenix uhrál po 60. minutách rovněž smírný výsledek 2:2, napodruhé už ovšem v samostatných nájezdech dokázal zvítězit. Jediným úspěšným exekutorem rozstřelu byl Fin Lauri Korpikoski poté, co ve třetí sérii překonal Roberta Luonga.

První hvězdou utkání byl vyhlášen gólman vítězů Jason LaBarbera, jenž proti svým bývalým spoluhráčům vychytal 28 z 30 střel a v nájezdech si na něj nepřišli Kyle Wellwood, Mason Raymond a Mikael Samuelsson.

Erat nedohrál vítězný zápas proti St.Louis

Ve skvělé formě hrající útočník Martin Erat (37z. - 27 bodů, 14+13), jenž před úterním programem z posledních 13 zápasů nastřílel 10 gólů, nedohrál duel Nashvillu proti St. Louis.

Třebíčský rodák, který si za necelých šest minut čistého hracího času stihl připsat jednu asistenci, odstoupil s bolestivou grimasou v obličeji v průběhu druhé třetiny po zákroku na koleno. Bližší informace o zranění však zatím nebyly zveřejněny.

Predators venkovní utkání dotáhli do vítězného konce po výsledku 4:3 a ukončili tak svou třídílnou sérii porážek poté, co nestačili na Vancouver a neuspěli ani v dvojzápase proti Chicagu.

Hned o tři kanadské body si vylepšil statistiky obránce Nashvillu Shea Weber. Dva zápisy za gól a asistenci si pro změnu odnesli útočníci J.P. Dumont a Marcel Goc. Za domácí Bluesmany se letos posedmé zapsal do statistik český bek Roman Polák, jenž ke dvěma zásahům přidal svou pátou asistenci.

Pittsburgh neudržel třígólové vedení proti Buffalu

Obhájci Stanley Cupu z Pittsburghu prohráli podruhé za sebou a potřetí z posledních čtyř startů, když neudrželi nadějné vedení 3:0 nad Buffalem.

Penguins, jejichž výkon český obránce Martin Škoula (25z. - 9 bodů, 3+6) sledoval pouze z role nehrajícího náhradníka, v hostující HSBC Aréně poslali do vedení Jordan Staal, Bill Guerin a Chris Kunitz. Sabres ovšem v prostřední dvacetiminutovce snížili na rozdíl jediné trefy a v závěrečném dějství otočili vedení na svou stranu.

Velký obrat odstartoval V 33. minutě proměněným trestným střílením Drew Stafford, jenž si navíc gólovou radost zopakoval i ze hry o necelé dvě minuty později. Vyrovnání Buffalu zajistil Paul Gaustad a vítěznou branku na 4:3 vsítil v 51. minutě při přesilové hře Jason Pominville. Čtvrtou trefu domácích mohl z trestné lavice pouze sledovat vyloučený Craig Adams.

Buffalo - Pittsburgh 4:3 (0:2, 2:1, 2:0)
33. z tr. střílení a 35. Stafford, 48. Gaustad, 51. Pominville - 5. J. Staal, 19. Guerin, 22. Kunitz. Střely na branku: 24:38. Diváci: 18 690.

NY Islanders - Columbus 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
11. Bailey, rozhodující sam. nájezd Schremp - 50. Umberger. Střely na branku: 25:42. Diváci: 12 192.

Anaheim - Minnesota 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)
8. a 39. Ryan, 17. Sexton, 60. Marchant - 16. Miettinen, 54. Johnsson (Havlát). Střely na branku: 32:31. Diváci: 16 960.

Dallas - Chicago 5:4 (2:3, 2:1, 1:0)
22. a 55. Ott, 6. Modano, 16. Ribeiro, 21. Eriksson - 17. a 40. Kane, 4. Brouwer, 18. Fraser. Střely na branku: 24:37. Diváci: 18 532.

Phoenix - Vancouver 3:2 po sam. n. (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0)
31. Jovanovski, 38. Průcha (Vrbata, Hanzal), rozhodující sam. nájezd Korpikoski - 31. Samuelsson, 54. Wellwood. Střely na branku: 25:30. Diváci: 13 976.

St. Louis - Nashville 3:4 (1:2, 0:1, 2:1)
2. Colaiacovo (R. Polák), 50. Steen, 53. McDonald - 6. Goc, 13. Hornqvist (Erat), 25. Ward, 46. Dumont. Střely na branku: 27:30. Diváci: 19 150.