Důstojné loučení s pohárem po sympatickém výkonu: Lille - Slavia 3:1

• 203
Fotbalisté Slavie ve svém posledním vystoupení v Evropské lize prohráli, ale v Lille sklidili sympatie za předvedenou hru. Vítězové postoupili do jarní vyřazovací části, slávisté ve skupině B skončili bez výhry poslední.

on-line

utkání jsme sledovali minutu po minutě

Slávisty srazily dvě hrubé chyby v první půli, které rozhodly o jejich porážce. V 25. minutě chyboval ve vápně Trubilla a tvrdou střelu Cabaye už Romanovs nemohl chytit.

Před poločasem zase promáchl ve skluzu Čelůstka, následoval rychlý centr a nabíhající Gervinho měl zblízka lehkou práci. Navíc z posledního útoku poločasu běžel Frau sám na Romanovse, kterou jeho střelu neudržel a dorážku poslal domácí útočník do tyče.

Krátce po přestávce hosté snížili a chvílemi sahali i po vyrovnání, domácí znervózněli, ale nakonec si v obraně už dali pozor a vedení zvýraznili krásnou střelou v závěru.

Ve druhém utkání skupiny B Valencie vyhrála v Janově 2:1 gólem útočníka Villy z páté minuty nastavení a postupuje společně s Lille. Španělskému týmu stačila v Itálii remíza.

Skupina B - konečné pořadí
1. Valencie 6 3 3 0 12:8 12
2. Lille 6 3 1 2 15:9 10
3. Janov 6 2 1 3 8:10 7
4. Slavia 6 0 3 3 5:13 3

Slávisté už na postup dosáhnout nemohli, přesto měli ve Francii velkou motivaci. Chtěli se revanšovat za potupnou domácí porážku 1:5, kterou utrpěli od francouzského klubu doma v Edenu na začátku říjnu.

A herně se jim to docela dařilo, dokonce měli několik nadějných možností a jednu tutovku. Za stavu 1:0 pro domácí se do gólové šance protlačil kapitán Vlček, ve skluzu zblízka usměrňoval střílený centr Grajciara, ale trefil jen brankáře.

Zato na druhé straně po zaváhání slávistické obrany branky padaly.

Slávisté nastoupili bez kapitána Suchého, který odchází do Spartaku Moskva a nechtěl riskovat zranění, když už pražskému klubu o "nic" nejde. Jeho náhradník Hošek si nevedl špatně, ale přehmaty spoluhráčů napravit nemohl.