Phoenix: Petr Průcha (vlevo) a Radim Vrbata

Phoenix: Petr Průcha (vlevo) a Radim Vrbata | foto: AP

Eliáš a Frolík slavili vítězné góly, Průcha s Vrbatou rozstříleli Toronto

• 11
V osmi středečních zápasech hokejové NHL se gólově prosadila pětice Čechů. Zásahy Patrika Eliáše a Michaela Frolíka rozhodly o výhrách New Jersey a Floridy, za kterou se trefil také Radek Dvořák. Vítězství Phoenixu na ledě Toronta v poměru 6:3 výrazně ovlivnili forvardi Petr Průcha (2+0) a Radim Vrbata (1+1), jenž se střelecky prosadil už ve čtvrtém startu za sebou.

Útočník Patrik Eliáš svým letošním sedmým gólem a celkově 16. bodem (7+9) ze 17. startu sezony zařídil výhru New Jersey nad Montrealem poté, co v 58. minutě ukončil průběžný smírný stav 1:1.

Gólman vítězů Martin Brodeur, jenž kryl 17 střel soupeře a od čistého konta jej dělil pouze zásah Travise Moena ze 13. minuty utkání, rozšířil svou sbírku rekordů NHL.

Kanadský reprezentant totiž nastoupil ke svému 1029. utkání základních částí zámořské soutěže a vyrovnal se tak Patricku Royovi. Brodeur, který už v letošní sezoně stihl překonat jiný rekord Roye v součtu odchytaných minut a dále se vyrovnal Terry Sawchukovi v počtu vychytaných nul (103), daný součet duelů stihl v průběhu 16 ročníků u organizace Devils.

Roy na stejné číslo potřeboval o dvě sezony více, přičemž na rozdíl od Brodeura starty nasbíral v dresu dvou klubů - Montrealu Canadiens a Colorada Avalanche. Podívejte se na zákroky rekordmana Brodeura, proti němuž se nedokázal prosadit s 34 zápisy (6+28) nejproduktivnější Čech letošní sezony Tomáš Plekanec, a také vítěznou trefu Eliáše:

Frolík trefil Floridě výhru nad Atlantou

Hokejisté Floridy navázali na pondělní kanonádu z ledu Islanders (vítězství 7:1) dalším dvoubodovým ziskem, když v domácí aréně BankAtlantic Center přehráli po těsném skóre 4:3 Atlantu.

Utkání mohlo nabídnou konfrontaci dvou českých gólmanů. V brance Panthers nastoupil zkušený Tomáš Vokoun a předvedl 20 zákroků. Atlanta ovšem už potřetí v řadě vyrukovala na soupeře se Švédem Johanem Hedbergem, který v posledních dnech dostává přednost před Ondřejem Pavelcem.

Florida si díky trefám Stephena Weisse, Radka Dvořáka (29z. - 11 bodů, 5+6) a Bryana McCabea vypracovala už po 23. minutách vedení 3:0. Hosté ale postupně zásahy Ilji Kovalčuka, Nika Antropova a Vjačeslava Kozlova v třetí třetině srovnali krok. Rozhodující akci zápasu tak nabídla až 59. minuta, v níž se letos podesáté prosadil talentovaný Michael Frolík (35z. - 19 bodů, 10+9).

Průcha s Vrbatou zakončovali akce Hanzala na ledě Toronta

Rozjeté hokejisty Toronta, kteří před středečním programem NHL z posledních 13 startů hned v devíti případech zvítězili, zaskočil na domácím ledě Phoenix. Ve formě hrající Coyotes si vystříleli dva body po výsledku 6:3, na kterém se přičinili také Češi Petr Průcha (2+0), Radim Vrbata (1+1) a tvořivý Martin Hanzal (0+3).

Prvně jmenovaný pardubický odchovanec si vylepšil své střelecké statistiky 5. a 6. trefou sezony. Zámořští novináři pak Průchu (33z. - 9 bodů, 6+3) zvolili první hvězdou zápasu. Už počtvrté v řadě se gólově prosadil Vrbata (34z. - 19 bodů, 11+8), jenž navíc k 11. brance sezony přidal i asistenci. Svým krajanům na všechny tři góly přihrál centr Hanzal (33z. - 14 bodů, 3+11), hrající svůj nejvydařenější letošní zápas.

Podívejte se na akce Hanzala zakončené Průchou a Vrbatou:

New Jersey - Montreal 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Branky: 37. Pikkarainen, 58. Eliáš - 13. Moen. Střely na branku: 27:18. Diváci: 12.178.

NY Rangers - NY Islanders 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky: 60. Lisin - 15. Sim, 57. Comeau. Střely na branku: 26:28. Diváci: 18.200.

Carolina - Dallas 5:3 (3:1, 0:1, 2:1)
7., 45. a 60. T. Ruutu, 5. J. Jokinen, 13. E. Staal - 16. Ott, 29. Morrow, 59. Eriksson. Střely na branku: 29:27. Diváci: 13.954.

Toronto - Phoenix 3:6 (0:1, 2:4, 1:1)
Branky: 22. Mayers, 40. Kessel, 50. Ponikarovskij - 14. a 21. Průcha (na obě Hanzal, na druhou Vrbata), 28. Fiddler, 33. Bissonnette, 37. Upshall, 60. Vrbata (Hanzal). Střely na branku: 30:29. Diváci: 19.088.

Ottawa - Buffalo 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky: 19. Picard, 59. Fisher. Střely na branku: 28:22. Diváci: 16.917.

Florida - Atlanta 4:3 (2:0, 1:1, 1:2)
Branky: 7. Weiss, 9. Dvořák (Olesz), 23. McCabe, 59. Frolík - 38. Kovalčuk (Kubina), 42. Antropov, 47. Kozlov (Kubina). Střely na branku: 29:23. Brankář Tomáš Vokoun odchytal za Floridu celé utkání, inkasoval tři branky ze 23 střel a úspěšnost zásahů měl 86,96 procenta. Diváci: 11.672.

Chicago - St. Louis 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Branky: 15. Brouwer, 18. Campbell, 37. Hossa. Střely na branku: 35:27. Diváci: 21.137.

Vancouver - Anaheim 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Branky: 18. H. Sedin, 43. Bernier - 12. Ryan, 31. Getzlaf, 56. S. Koivu. Střely na branku: 30:34. Diváci: 18.810.