Maynor Figueroa vstřelil v utkání na hřišti Stoke gól z vlastní poloviny hřiště. | foto: Profimedia.cz

• 13
Z vlastní poloviny napřáhl, vystřelil a... Gól! Maynor Figueroa, fotbalový obránce Wiganu, vstřelil v utkání 16. kola anglické ligy na hřišti Stoke (2:2) parádní branku.

Šestadvacetiletý Hondurasan v 72. minutě rychle rozehrál nařízený přímý kop, přehodil vysunutého brankáře Sörensena a zvýšil na 2:1 pro hosty.

Podívejte se, jak se Figueroa trefil:

Wigan se však z vedení radoval jen dvě minuty, než srovnal domácí Shawcross. Hosté mohli ve Stoke přece jen vyhrát, ale útočník Rodallega v 90. minutě neproměnil penaltu.

Figueroův gól připomněl slavnou trefu Davida Beckhama, který se v dresu Manchesteru United trefil z vlastní půle v roce 1996 proti Wimbledonu.