Boston - Toronto: domácí David Krejčí překonává brankáře Toronta. Tím je Vesa Toskala. | foto: AP

Krejčí táhl Boston za výhrou, Erat dal šestý gól z posledních čtyř zápasů NHL

• 1
Naplno zazářila hvězda Davida Krejčího v duelu zámořské NHL mezi Bostonem a Torontem. Český útočník se gólem, přihrávkou a především výborným výkonem podepsal pod výhru domácích Bruins 5:2 a po zásluze se stal první hvězdou utkání. Už ve čtvrtém duelu v řadě se gólově prosadil nashvillský útočník Martin Erat, jenž během dané série nasázel šest branek.

Po čtyřdenní pauze nastoupili hokejisté Bostonu ke druhému střetnutí s Torontem v řadě a navázali na sobotní triumf 7:2 pro změnu výsledkem 5:2.

První hvězdou utkání byl vyhlášen český útočník domácích Bruins, David Krejčí. Produktivní centr se proti Maple Leafs zlepšil na 15 bodů (4+11) z letošních 28 startů poté, co zaznamenal dva zápisy za gól a asistenci.

Třiadvacetiletý rodák ze Šternberku se v 32. minutě podepsal pod rozdílovou branku zápasu, když ze samostatného úniku rychlou kličkou vyšachoval gólmana Vesu Toskalu.

Krejčí upravoval průběžný stav na 3:0, hosté ovšem v úvodu třetí třetiny snížili zásluhou Michaila Grabovského a Nikolaje Kuljomina. Bod za přihrávku si připsal i obránce Toronta Tomáš Kaberle, jenž zaokrouhlil svůj zisk na 30 zápisů (2+28) a přiblížil se v produktivitě Čechů v NHL prvnímu Tomáši Plekancovi (31 bodů, 6+25) z Montrealu.

Klid do řad Bostonu vnesl až v závěru duelu veterán Mark Recchi, jenž nejprve v 58. minutě za asistence Krejčího využil přesilovou hru a v čase 59:48 svou druhou trefou střetnutí upravil skóre na konečných 5:2 při power play soupeře. Podívejte se na pohlednou branku Krejčího a všechny klíčové momenty utkání:

Ve formě hrající Erat dal 6. gól ve 4. zápase

Po úterním triumfu nad Vancouverem 4:2, pod který se Martin Erat (28 z. - 18 bodů, 10+8) podepsal hattrickem a asistencí, odcházeli hokejisté Nashvillu s vítězným pocitem i ze čtvrteční konfrontace s divizními rivaly z Columbusu.

Také proti Blue Jackets se prosadil český útočník Predators, Erat. Třebíčský rodák bodoval už v pátém navazujícím utkání (během dané série 6+3), přičemž gólovou oslavu předvedl fanouškům v posledních čtyřech duelech za sebou.

V utkání s Columbusem Erat svou 10. brankou sezony upravoval průběžný stav na 2:1 pro Nashville. Po řádné hrací době ovšem na světelné tabuli v aréně Sommet Center svítilo smírné skóre 3:3. O vítězi tak nakonec rozhodovaly až samostatné nájezdy, v jejichž páté sérii domácí Steve Sullivan předčil Antoine Vermettea.

Hamrlík skóroval proti Pittsburghu

Do utkání mezi Montrealem a Pittsburghem v dresu domácích Canadiens již zasáhl obránce Jaroslav Špaček, který nedohrál úterní duel s Ottawou. Na druhé straně naopak chyběl zadák Martin Škoula, jenž tak mohl pouze sledovat výhru svých spoluhráčů 3:2. Pittsburgh uspěl, přestože jeho hlavní dvě hvězdy Sidney Crosby a Jevgenij Malkin vyšly bodově naprázdno.

O vítězství obhájců Stanley Cupu rozhodl v 54. minutě útočník Pascal Dupuis. Pod jednu ze dvou branek domácích se v prostřední dvacetiminutovce podepsal český bek Roman Hamrlík. Zlínský odchovanec se trefil popáté v sezoně, když využil přesilovou hru.

Výsledky

Boston - Toronto 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)
58. a 60. Recchi (na první Krejčí), 9. M. Stuart, 21. Morris, 32.
Krejčí
- 41. Grabovskij, 45. Kuljomin (Kaberle). Střely na branku: 34:34. Diváci: 17 565.

Philadelphia - Ottawa 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
52. Foligno, 60. Winchester. Střely na branku: 23:25. Diváci:
19 706.

Montreal - Pittsburgh 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)
Branky
: 31. D´Agostini, 34. Hamrlík - 7. Gončar, 38. Cooke, 54: Dupuis.
Střely na branku: 21:41. Diváci: 21 273.

Nashville - Columbus 4:3 po sam. nájezdech (1:0, 2:2, 0:1 - 0:0)
12. Scatchard, 25. Erat, 40. Arnott, rozh. nájezd Sullivan - 23.
Russell, 32. Torres, 45. R. Nash. Střely na branku: 39:31. Diváci: 14 601.

Vancouver - Atlanta 4:2 (2:1, 2:1, 0:0)
4., 19. a 22. D. Sedin, 25. Raymond - 9. Antropov, 35. C.
Armstrong. Střely na branku: 38:24. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Atlantu celé utkání, inkasoval čtyři branky ze 38 střel a úspěšnost zásahů měl 89,47 procenta. Diváci: 18 810.

Los Angeles - Phoenix 3:2 po sam. nájezdech (2:1, 0:0, 0:1 - 0:0)
5. Möller, 14. J. Johnson, rozh. nájezd Justin Williams - 17.
Upshall, 44. Vrbata (Hanzal, Z. Michálek). Střely na branku: 28:31. Diváci: 15 259.