VYSTOUPAL NEJVÝŠ. Brankáři Sinanu Bolatovi se v poslední minutě povedlo to, co útočníci Lutychu nedokázali celý zápas. Dal gól. | foto: AP

Další gól brankáře v Lize mistrů. Hlavičkou udržel svůj tým v Evropě

• 23
Jen dvacet čtyři hodin poté, co na sebe upozornil gólman Butt z Bayernu Mnichov proměněnou penaltou do sítě Juventusu, se v Lize mistrů objevil další hrdina v brankářském dresu. Navíc skóroval ze hry a své mužstvo zachránil v poslední možnou chvíli.

Běží pátá minuta nastavení utkání mezi belgickým Standardem Lutych a nizozemským AZ Alkmaar. Domácí prohrávají 0:1. Aby neskončili v tabulce poslední a poskočili na třetí místo zajišťující účast v jarní části Evropské ligy, musí vyrovnat.

Nakonec získávají přímý kop. Poslední šance.

"Podíval jsem se na lavičku, jestli dostanu svolení jít dopředu. Všichni kývali, že můžu opustit bránu," líčil gólman belgického týmu Sinan Bolat situaci serveru Goal.com. "Pak samozřejmě doufáte, že dáte gól, ale myslíte si, že se to pravděpodobně nestane."

Přebíhá celé hřiště, zapojí se do skrumáže ve vápně a čeká na centr. Ten letí přímo na něj, trkne do míče hlavou a posílá ho pod břevno. Na stadionu propuká euforie, Bolat se zvedá a oslavuje za běhu.

Nakonec přece jen padá na trávník a jeden po druhém se na něj navalí spoluhráči. Dál už se v zápase stejně nic nestane.

"Nicméně to byl krásný přímý kop a já jsem ho hlavou umístil s velkým štěstím. Přiznávám, bylo to čisté štěstí," řekl upřímně turecký gólman.

"Hlavně musím poděkovat Bohu, který mi tenhle gól daroval. Byla to poslední sekunda zápasu a můj vůbec první gól. Úžasné!"

Mnichovský Butt proměňuje pokutové kopy, Brazilec Ceni skóruje z penalt i přímých kopů. Proslula tím i paraguayská legenda Chilavert. Ze hry se ovšem trefil málokterý strážce brány.