Anaheim - Ottawa: hostující Filip Kuba (vlevo) atakuje Joffreyho Lupula. | foto: AP

Kubův gól pomohl k výhře Ottawy, Detroit uspěl na ledě Rangers

• 0
Gól českého obránce Filipa Kuby pomohl hokejistům Ottawy k výhře na ledě Anaheimu. Ostravský rodák v 42. minutě poslal hosty do vedení 3:2. Po vyrovnání Corey Perryho však o vítězi rozhodovaly až samostatné nájezdy, v nichž byli úspěšnější Senators. V souboji dvou trápících se týmů zvítězil Detroit na ledě Rangers v poměru 3:1.

Hokejisté Ottawy se na ledě Anaheimu třikrát ujali vedení, o které však ve všech případech přišli už během následujících 60 vteřin hry.

Na zásahy Jarkko Ruutua, Jasona Spezzy a českého obránce Filipa Kuby totiž odpověděli Ryan Getzlaf, Joffrey Lupul a Corey Perry. Za zmínku stojí zejména úvodní trefa Ducks z hole produktivního centra Ryana Getzlafa.

Kanadský reprezentační útočník se prosadil billiárovým nahozením o mantinel z poloviny kluziště. Brankář Ottawy Brian Elliott totiž povyjel ze svého území v domění, že zastaví puk za brankou, nicméně odraz od hrazení jej poslal rovnou do sítě Senators.

Na smírném stavu 3:3 se v prodloužení nic nezměnilo, načež přišly na řadu samostatné nájezdy. V nich nejprve na gól Alexeje Kovaljova kontroval domácí Ryan Getzlaf. Následující trefu Daniela Alfredssona už ale Joffrey Lupul umazat nedokázal a Ottawa tak po výsledku 4:3SN ukončila své čtyřzápasové čekání na výhru.

Detroit uspěl na ledě Rangers

Finalisté posledního Stanley Cupu z Detroitu vstupovali do zápasu na ledě newyorské Madison Square Garden z chabou bilancí pouhých tří výher z posledních deseti startů. Domácí Rangers pak na tom nebyli o moc lépe, když ze stejného počtu zápasů vytěžili jen o jediný triumf více. Svou bilanci si navíc zhoršili, když Red Wings podlehli 1:3.

New York poslal do vedení v 16. minutě Brian Boyle. Poté, co Ryan Callahan proti Jimmy Howardovi neproměnil trestné střílení, stav 1:0 vydržel až do 32. minuty, kdy pokus Švéda Henrika Zetterberga za záda jeho krajana Henrika Lundqvista dorazil Pavel Dacjuk - 1:1.

Detroit rozhodl o svém vítězství až v samotném závěru. Smírný stav ukončil v čase 57:57 Danny Cleary. Při power-play pak ještě pojistil výsledek Kris Draper.

Do obranných řad vítězů se na místo českého mladíka Jakuba Kindla, pro kterého byly předchozí utkání s Edmontonem a New Jersey premiérovými kariéry v NHL, navrátil po dvouzápasové pauze zkušený Brian Rafalski.

Výsledky

Anaheim - Ottawa 3:4 po sam. náj. (2:2, 0:0, 1:1 - 0:0)
13. Getzlaf, 16. Lupul, 42. Perry - 13. J. Ruutu, 16. Spezza, 42. Kuba, rozh. nájezd Alfredsson. Střely na branku: 36:29. Diváci: 14 946.

NY Rangers - Detroit 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
16. Boyle - 32. Dacjuk, 58. Cleary, 60. Draper. Střely na branku: 29:31. Diváci: 18 200.