Sidney Crosby

Sidney Crosby | foto: Reuters

Když led mizí pod čepicemi aneb Jak v Pittsburghu slavili Crosbyho hattrick

• 4
V zámořské NHL je to běžný rituál: pokud hráč domácího týmu vstřelí v jednom zápase tři góly (anglicky hat trick), obvykle na ledovou plochu přilétne několik čepic (anglicky hat). Když se ale o víkendu potřetí trefil Sidney Crosby, létaly jich tisíce.

Kapitán Pittsburghu odehrál v zápase proti New York Rangers svůj nejvýraznější zápas sezony. Na jednoznačném vítězství 8:3 se totiž kromě tří branek podílel dvěma asistencemi.

Pryč je tak nedávné trápení Penguins i jeho velké hvězdy. Tým ještě před čtrnácti dny prohrával jeden zápas za druhým a Crosby si během té série vytvořil smutný osobní rekord, když nebodoval v pěti zápasech za sebou.

Dnes Pittsburgh vyhrává (i díky tomu, že se vyprázdnila početná marodka) a jeho mladý centr září. "Je to skvělý hokejista, se kterým se vám strašně snadno hraje. Vždyť jsem to říkal už době, kdy se mu nedařilo," poznamenal jeho spoluhráč Jevgenij Malkin.

Crosby završil své gólové představení ve třetí třetině. "Vždycky je příjemné dát hattrick, ale tentokrát to bylo obzvlášť speciální," vykládal rozpustile.

Aby ne, po jeho třetí trefě zaplavil led stařičké Mellon Arény nekonečný příval čepic, z nichž většina na kluziště ani nedolétla. Každý divák totiž při vstupu na stadion jednu zadarmo dostal. "Když jsem to viděl, říkal jsem si: Safra, bylo by skvělý, kdyby někdo dal hattrick," smál se po duelu kouč Dan Bylsma.

Utkání se kvůli neustávající spršce na několik minut přerušilo a pořadatelé museli obrovské množství kšiltovek odstraňovat pomocí sněhových hrabel.