Alexandr Ovečkin odchází předčasně do kabin za faul na Patricka Kaletu z Buffala | foto: AP

Ovečkin zboural nic netušícího soupeře. Byl jeho zákrok za hranou?

• 72
Je vyhlášeným kanonýrem, ale také dohrávačem soubojů. Hokejový útočník Alexandr Ovečkin v NHL září i po zranění a proti Buffalu vstřelil už svůj 17. gól v devatenáctém zápase sezony. Byl ovšem také vyloučený do konce zápasu.

Ovečkinovi se tentokrát nevyplatil jeho důraz. Běžela čtvrtá minuta třetí třetiny a hostující Patrick Kaleta u hrazení zadovkou šikovně posouval puk na spoluhráče.

A vtom to přišlo: Prásk! Jako by do něj vjel kamion. Ovečkin svého nebohého protivníka, který vůbec nic netušil, v plné rychlosti narval na mantinel. Podle opakovaných záběrů na Kaletu už dopředu vystartoval s jasným cílem.

Byl to podobný zákrok, který na začátku listopadu vyděsil celé hokejové zámoří. Vyhlášený bitkař Michael Liambass tehdy v juniorské lize tvrdě narazil na mantinel šestnáctiletého obránce Bena Fanelliho, kterému praskla lebka a hrozilo mu nejhorší - smrt.

Fanelli, který po zákroku zůstal v bezvědomí a byl několik dní v kritickém stavu, nakonec vyvázl bez vážnějších následků.

Buffalský Kaleta dopadl naštěstí ještě líp, z nosu mu tekla pouze krev a byl otřesený, na střídačku však dojel sám a zápas dohrál. Ovečkin ale ne. Rozhodčí mu udělili trest do konce utkání a jeho Washington se musel strachovat o těsné vedení 1:0.

Capitals nakonec vyhráli 2:0, ale znovu se ukázalo, jak nebezpečné podobné zákroky mohou být. V průběhu letošní sezony na ně už doplatili třeba floridský střelec David Booth nebo chicagský kapitán Jonathan Toews.