Kobe Bryant

Kobe Bryant | foto: AP

Parádička za deset bodů. Kouzelník Bryant neuvěřitelně trefil koš

• 28
Kdyby u palubovky stáli styloví rozhodčí, musel by basketbalista Kobe Bryant od všech získat desítku. Za svůj unikátní koš si při zápase NBA mezi jeho Los Angeles Lakers a Oklahoma City "zpoza mantinelu" vysloužil aspoň největší potlesk.

Hvězda Lakers svůj střelecký apetit sice tentokrát mírnila, k vítězství 101:85 přispěla "jen" šestadvaceti body. I tak se vyprodané Staples Center bavilo.

Jeho parádička dvě minuty před koncem první čtvrtiny vystřelila diváky ze sedaček.

Bryant se chystal zakončit jednu z akcí týmu, do konce útoku zbývalo jen pět sekund. Jenže bránící James Harden ho vytlačil až na zadní čáru. Tam se útočník dostal do pasti a v pádu ještě stihl vyhodit míč. Ten ze zadní strany přeletěl desku koše a propadl obroučkou.

I sám basketbalový kouzelník se musel smát, soupeři jen zoufale kroutili hlavami. "Bylo to fakt šílené, neuvěřitelné," smál se Bryant. "Dneska jsme měli velkou hromadu štěstí."